Соціум Фото

«До і після». Тергромади Івано-Франківщини підбили підсумки роботи за два роки (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 26 березня, в Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування презентували проект «До і після… реформи».

На презентації розповіли про досягнення тергромад, які першими об‘єдналися два роки тому – Печеніжинської, Верхнянської та Старобогородчанської.

Читайте:  Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття шукає нові кадри, – пропонують навчання та стажування за кордоном

«Ми маємо сміливо говорити про успіхи і підштовхувати інших до об`єднання, а також сміливо говорити про виклики і разом шукати шляхи їх подолання, – говорить директор центру Руслан Панасюк. – Із 2014 року у 30 разів зросли можливості громад на розвиток. Конкурентні можливості зростають і для цього залишається лише розробити правильну стратегію. Громада готує проект, а ми їм допомагаємо. Минулого року на 11 громад ми підготували 95 проектів на 43 млн грн».

Каже, що цьогоріч на 23 громади і проектів, і роботи буде більше.

Старобогородчанська ОТГ

Аби найкраще представити історії громад, проект має містити як візуальні порівняння, так і текстові звіти.

Читайте: Громада мусить заробляти. У Печеніжинській ОТГ роблять ставку на унікальних баранів і малину

Заступник голови Старобогородчанської громади Юрій Іванишин розповідає, що до неї увійшло п’ять населених пунктів.

«За два роки ми отримали понад 7 млн грн інфраструктурної субвенції. За цей час ми реалізували 17 проектів: ремонт доріг і ремонт соціальних закладів. Зокрема, у селі Нивачів вдалося відкрити ДНЗ. У громаді взяли за практику прокладати цементно-бетонні дороги. Загалом вдалося прокласти чотири кіломети доріг – це п’ять сільських вулиць».

Читайте: Печеніжинська ОТГ виграла мільйон на розвиток громади (ФОТО, ВІДЕО)

Також заступник хвалиться ремонтом площі, сільського клубу, встановленням дитячого майданчику та облаштуванням відпочинкової зони.

«Громада жила не лише інфраструктурною субвенцією. Наприклад, у кінці 2016 року відкрили ЦНАП. Умови проживання в громаді стали на порядок кращими, і люди з кожним разом включаються в життя громади і спільно працюють на результат», – додає Панасюк.

Печеніжинська ОТГ теж може похвалитися новим ЦНАП’ом, який відкрили своїми силами. Приділили увагу медицині, закладам культури.

Печеніжинська ОТГ

Розповіли і про успіхи Верхнянської громади. Зокрема показали ремонт амбулаторії, школи, адмінбудинку з ЦНАП‘ом.

«Ця громада теж обрала прокладання бетонних доріг, що є втричі дешевшим, але зовсім не гіршим, – розповідає Руслан Панасюк. – Сьогодні громади цілком несуть відповідальність за стан комунальних доріг і ми допомагатимемо їм вирішити це питання».

Читайте: Дві ОТГ з Прикарпаття потрапили у топ-10

«ОТГ – це справа серйозна. Це як з іграшкового танку зробити справжній. Треба знайти підхід до громади, пояснити їм всі нюанси, – ділиться досвідом заступник голови Переріслянської громади Василь Непеляк. – Добре, якщо в громаді є рада, в якій можна обговорити найнагальніші питання – треба обрати найболючіше. У нас – це цвинтар, бо місце вже закінчується, а організаційної роботи багато. Сьогодні у нас немає спірних питань. Є можливість дати людям думати і прийшли люди, які хочуть працювати. Ніхто не плачеться, громада працює».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.