Гроші

Дві ОТГ з Прикарпаття потрапили у топ-10

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Верхнянська та Печеніжинська ОТГ у першій десятці всеукраїнського рейтингу за зростанням власних доходів.

Дві прикарпатських громади потрапили до першої десятки всеукраїнського рейтингу темпів зростання доходів місцевих бюджетів за 2017 рік серед 159 ОТГ, повідомила прес-служба Центру розвитку місцевого самоврядування.

8 місце рейтингу посіла Верхнянська ОТГ, яка збільшила власні доходи бюджету на 62% або на 3,9 млн грн. А 10 місце рейтингу посіла Печеніжинська ОТГ, що збільшила власні доходи бюджету на 59,7% або на 4,8 млн грн.

Такі дані оприлюднила Яніна Казюк, координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні. Вона розповіла, що після об’єднання територіальних громад за 2015-2016 роки, їх доходи значно розширилася.

Показник приросту доходів по бюджетах 366-ти ОТГ склав +87% (майже в 1,9 рази), у порівнянні з 2016 роком. Загальна сума надходжень їх до бюджетів – 9,3 млрд грн. З цієї суми до бюджетів 159-ти ОТГ, утворених у 2015 році, надійшло 4,4 млрд грн, а до бюджетів 207-ми ОТГ, утворених у 2016 році, – 4,9 млрд грн.

«В Івано-Франківській області ОТГ не мають великих бюджетоутворюючих підприємств. Вони отримали в результаті децентралізації додаткові джерела доходів і повноваження та більш ефективно наповнюють бюджети і показують вищі результати у розширенні бази оподаткування та нарощуванні обсягів власних доходів», – розповідає директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.