Люди Фото

Печеніжинська ОТГ виграла мільйон на розвиток громади (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У неділю, 11 березня, до Печеніжинської ОТГ, що входить до Асоціації міст України поїхали незвичайні столичні гості, аби вручити їм сертифікат на мільйон гривень.

Поїхав до переможців і Репортер.

Печеніжинська ОТГ взяла участь в проекті «Громада на мільйон». Нині шість тижнів боротьби за мільйон вже позаду.

Нагадаємо, що в проекті взяли участь п`ять тергромад, які виробляли унікальний продукт, встановлювали рекорди, організовували весілля, змагалися за поїздку до Австрії, проявляли себе якнайкраще, аби потрапити до фіналу і позмагатися за мільйон.

В результаті до фіналу увійшли Бузька та Печеніжинська громади. Аби отримати один мільйон гривень, фіналістам треба було за три хвилини представити свою бізнес-ідею та переконати інвесторів, що саме вони гідні перемоги. Печеніжинцям вдалося.

Голова Бузькоії ОТГ 23-річний Юрій Заволока розповів про ідею консервного заводу. Його ідею підтримують усі фермерські господарства, адже є гостра потреба збуту продукції.

«Перевага в тім, що у нас маже кожен двір займається вирощуванням. Це буде лінія заритого циклу вартістю майже 4 млн грн. І той мільйон є призом, хочемо витратити на придбання обладнання», – каже Заволока.

Загальна вартість його ідеї майже 32 млн грн. В Бузькій ОТГ сподіваються, що знайдуться інвестори, готові підтримати ідею.

Голова Печеніжинської ОТГ 48-річний Ігор Довірак ще в першому випуску представив соціальний проект – виготовлення біометричних та пластикових паспортів на базі ЦНАПу. За порадою він змінив бізнес-проект.

«Прикарпаття має унікальні кислі ґрунти і громада вже вирощує понад 6 га малини. За мільйон ми хочемо придбати камеру шокової заморозки, решту грошей вкласти у приміщення та навчання, – презентував проект Довірак. – Загалом проект розрахований на на 1,7 млн грн. Також партнери з Європи підтвердили, що вже готові приймати ягоду».

Перед отриманням головного призу, вся громада зібралася в приміщенні сільради, аби переглянути фінальний сюжет. Завітала на спільний перегляд і ведуча Ірина Озимок.

В рамках проекту власник найбільшого фермерського господарства з вирощування овець Дмитро Огньов вирішив передати 30 овець породи перенос громаді, яка зведе для овець найкращу отару. Усі вівчарні він оцінював за п`ятьма вимогами – площа, чиста вода, вентиляція, природнє світло і відсутність протягів.

Фермер з Печеніжина Василь Стефурак, переможець конкурсу фермерів показав Дмитру Огньову підготовлену вівчарню.

«Ми старалися створити не лише ферму, а й цілий комплекс, аби в майбутньому з овечками гралися дітки. Цю ідею ми підгледіти у Дмитра Огньова», – розповідає Василь Стефурак.

Але 30 елітних овець від Огньова отримав фермер Княгининівської громади з Волині Олександр Джус.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.