Соціум

Основні аспекти контролю покрівельних робіт

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Замовник покрівельних робіт має уважно контролювати якість їх проведення. Знайти необхідний матеріал на сьогоднішній день не так вже й важко. Завдячувати за це можна фінський бренд Ruukki та інші популярні торгівельні марки. Але якщо не приділити потрібної уваги деяким важливим ділянкам робіт, то навіть якісна покрівля не врятує ситуацію. Тоді термін служби даху значно скоротиться, що однозначно не потрібно замовнику.

 

Проектування та гідроізоляція

Покрівельні роботи потрібно контролювати ще на етапі проектування. Спеціалісти радять не економити на проекті. Слід розробляти проект даху з прорахунком усіх конструктивних особливостей. Також необхідно звернути увагу на вентиляції покрівлі. Треба подивитися, куди виходять димоходи та вентиляційні стояки. Не можна розміщувати їх поперек схилу або у місці стикування двох скатів. Ще один момент, що заслуговує детального розгляду, – це водовідведення. Йому завадять зайві парапети.

Експерти наполягають, що всі елементи гідроізоляції необхідно розташовувати поверх крокв. Вони потрібні задля захисту простору під покрівлею від потрапляння опадів. Також гідроізоляція захищає утеплювач від конденсату. До речі, для зливу конденсату потрібно встановити ринву, інакше вода буде потрапляти на матеріал, що підшиває звиси. Замовник має проконтролювати, щоб виконувачі робіт зробили розрив плівки в покрівельному конику та допустили її провисання приблизно на 2 сантиметри. Вона не має торкатися утеплювача, аби не виникало протікання.

 

Пароізоляція та утеплення

Ще один аспект, вартий уваги, – пароізоляція. Основним матеріалом для її забезпечення слугує мембранна плівка. Її потрібно монтувати на крокви з нижньої сторони утеплювача. Таким чином, вдасться попередити потрапляння вологи з утеплювача до приміщення. Головне в цьому випадку – не переплутати сторони. Гладка сторона мембранної плівки має бути звернена до утеплювача. Не зайвим буде уважно почитати інструкцію. Плівка пароізоляції не має провисати, інакше виконувачі робіт не впораються з проклейкою в місцях накладання (тут знадобиться двостороння стрічка для з’єднання).

Основний матеріал для утеплення – тільки мінеральна вата, яка не має того рівня горючості, що є в пінопласту. Товщина утеплювача має складати 200-250 міліметрів. Аби не було зазорів, потрібно робити перев’язку блоків мінеральної вати.

Звертаючи увагу на ці та інші моменти, кожен замовник зможе в подальшому насолоджуватися комфортним проживанням у будинку з міцним та надійним дахом.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.