Соціум

Наскільки надійними є домашні тести на ВІЛ?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
ВІЛ – хвороба, яка спроможна повністю зруйнувати імунну систему людини та її життя. Атакуючи клітини імунної системи, ретровірус поступово призводить до синдрому набутого імунодефіциту. Це, у свою чергу, провокує повне знесилення захисних сил людини.

Розвиток супутніх захворювань, неспроможність чинити опір іншим вірусам, інфекціям, онкологія – сумний фінал, до якого прийде кожен, хто вирішить просто здатися. Або не захоче навіть знати про наявність цієї хвороби у себе. Хоча чим раніше ВІЛ буде знайдений – тим більше у людини шансів на стабільне та повноцінне життя.

Сьогодення надає кожній людині, яка потрапила в сумнівну ситуацію, своєчасно виявити цю небезпечну хворобу. Так, поки ВІЛ є невиліковним, але сучасна медицина, професійні лікарі й швидко розпочатий курс прийняття ліків спроможні на диво.

Одними з таких див і є домашні тести на ВІЛ-інфікованість. Їх друга назва – експрес-тести – говорить сама за себе. Це швидкий і дуже надійний спосіб для знаходження в тілі людини ВІЛу.

Чому домашні тести такі надійні? Вся справа в механізмі дії продукту. Він направлений на виявлення антитіл, які організм виробляє при наявності ВІЛ-інфікування. Імуноглобуліни, поліпептиди, білки – молекули, які стрімголов кидаються на допомогу імунітету як тільки вірус імунодефіциту людини починає своє існування в її тілі. Коли концентрація антитіл досягає достатньої кількості, швидкий і зручний домашній тест “INSTI HIV test”, з яким можна ознайомитись на www.testhivcasa.com, з легкістю показує позитивний (або негативний) результат. Даний прибор підтримується Всесвітньою організацією здоров’я (ВОЗ).

До речі, комфортність користування та величезна швидкість проведення тесту – показники, які забезпечують ще більший процент точності роботи цього методу діагностики. Особливо якщо порівнювати з традиційними методами знаходження ВІЛу в організмі. Для них, зазвичай, використовують процеси, які мають в собі багатокрокові дослідження. Велика кількість персоналу, залученого до процесу, складні технологічні умови – все це може призвести до неправильних, помилкових результатів. Чого не трапиться, якщо вибір людини впаде на домашній експрес-тест “INSTI HIV test”.

Попри спрощену систему роботи, цей вид ВІЛ-тестування за рівнем точності показників абсолютно нічим не відрізняється від методу ELISA. Це – громіздкий тест, який до останнього часу використовувався як основоположний метод перевірки у всьому світі.

Що стосується більш точних показників, то домашні тести, при правильному їх проведенні, видають 99,8-100% чутливості та 99,5-99,8% специфічності.

Пояснення: специфічність та чутливість – основні визначення, якими оперують при проведенні тесту на ВІЛ.
Специфічність – показник, відповідальний за негативний результат при проведенні тесту. Тобто якщо людина не хвора на ВІЛ, домашній тест покаже практично стопроцентний точний результат.

Чутливість відповідає за людей, які, на жаль, мають позитивний результат і в їх організмі все ж таки присутній вірус імунодефіциту. Навіть якщо тестом користуються вперше, при дотриманні інструкції можна отримати точні й вірні показники.

Подібні показники виникають після ретельно проведених досліджень продукції на людях. Шанобливі до себе і своїх клієнтів виробники обов’язково зазначають на обгортці як конкретно перевірялись ці дві величини. Ідеально, коли це були люди з різних географічних регіонів, чиї зразки надсилались до лабораторії для перевірки якості та роботоспроможності експрес-тесту.

Процентне відношення чутливості та специфічності вираховується таким чином:

При перевірці 1000 зразків вираховується скільки хибних результатів показав тест. Якщо їх 10 – тоді, від загальної кількості віднімається кількість неправильних результатів. Отримане число ділимо на 1000. Після чого нам залишилось помножити результат на 100. Для цього випадку вірним буде показник 99%. Якщо б було більше хибних результатів – процент був би нижчий, а сам тест, відповідно, більш неефективним.

Для більш надійної роботи, розробники тестів рекомендують враховувати “період вікна”. Цим загадковим терміном називають часовий інтервал, протягом якого ретровірус, потрапивши в організм людини, спричиняє відповідну реакцію речовин-захисників (антитіл). Тільки після того, як їх кількість досягне необхідної концентрації, тест буде спроможний знайти ВІЛ в тілі людини. Адже він орієнтований на пошук конкретних антитіл, які виробляються тільки при наявності ВІЛ-інфікування. Для домашніх тестів потрібно дочекатись хоча б 21-22 днів після передбачуваного зараження. Але самим вірним, навіть при наявності негативного результату перевірки, буде зробити повторний тест через 3 місяці після дати, яку ви вважаєте відправною точкою в вашому хвилюванні на рахунок ВІЛ-позитивності. Цього буде достатньо для максимальної концентрації антитіл і якщо вірус є – тест його обов’язково покаже.

Наразі існує два основних види експрес-тестів. Перший вивчає біляясневу рідину або слину. Другий основним матеріалом для дослідження вважає кров. Обидва тести працюють швидко: за 10-20 хвилин людина може повністю перевірити себе на наявність захворювання. І зробити це можна вдома, що гарантує повну конфіденційність. Особливо це актуально для мешканців невеличких селищ та міст, де кожен похід в лікарню – привід сусідам та знайомим обговорити ваше здоров’я та життя.

Якщо ви зважились на проведення тесту пам’ятайте, що відсутність ВІЛ-інфікування, яку він показав – можна розслабитися. А от якщо ваш результат позитивний – час звернутися до лікаря. Додаткові дослідження спроможні не тільки підтвердити наявність ВІЛу – вони допоможуть лікарю якнайшвидше розпочати лікування. Взагалі, домашні тести для цього й існують. Їх основна мета – заспокоїти людину, надати їй моральний та душевний спокій, і підготувати її до швидкого надання кваліфікованої медичної допомоги. І чим раніше це станеться – тим більш вірогідно, що ви зможете і далі вести здоровий спосіб життя. Повторюємо, ВІЛ не лікується, але знайдений на самому початку свого існування, легко приборкується якісними ліками, постійним моніторингом вашого загального стану. Ви маєте право на щасливе життя, навіть якщо у вас ВІЛ. І домашній тест вам в цьому допоможе!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.