Соціум

Що робити, якщо лікар звільнився – Супрун відповідає на питання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
“Кампанія “Лікар для кожної сім’ї” задумана, щоби ми всі могли обрати своїх лікарів і ніхто не залишився без якісної допомоги” – пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Це зміна, яка відкриває нові можливості в отриманні медичних послуг в Україні, проте, щоби ними скористатися – потрібно бути в курсі всього, що відбувається. Відповідаємо на поширені запитання про вибір лікарів.

Почитайте, навіть якщо у вас ще запитань не виникало. Обов’язково стане у пригоді вам і вашим близьким у майбутньому.

1. Чи має декларація строк дії?

Декларація, яку ви підписуєте зі своїм сімейним лікарем або терапевтом – безстрокова. Вона діє доти, доки ви не вирішите укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно обрати сімейного лікаря або терапевта.

Читайте: Ви ще вірите у страшні історії про медреформу? Тоді Реформен іде до вас! – Супрун
2. Що робити, якщо мій лікар змінив місце роботи?

Заклад, у якому ви підписали декларацію, зобов’язаний вас повідомити про зміну роботи вашого лікаря заздалегідь. Надалі ви вирішуєте – чи підписати декларацію з іншим лікарем у цьому медзакладі, чи продовжити обслуговуватися у вашого лікаря, проте в іншому місці. Якщо у вас будуть проблеми з пошуком нового лікаря, зверніться до місцевого департаменту/управління охорони здоров’я і вам допоможуть.

3. Що робити, якщо мій лікар пішов у відпустку або на лікарняний?

У такому разі адміністрація медзакладу, в якому працює ваш лікар, визначить іншого фахівця, який у цей період замінятиме вашого лікаря.

Читайте: Супрун пояснила чому діагнозу “дисбактеріоз” не існує
4. Що робити, якщо я поїхав в інше місто і захворів?

Якщо ви поїхали в інше місто, і там щось сталося, то працює невідкладна допомога.
Зверніться до найближчого закладу з надання первинної медичної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення потреби немає.

5. Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?

Так, виклик додому сімейного лікаря, терапевта та педіатра входить до переліку послуг, які надаються на первинній ланці. Кожен лікар зможе виїжджати до своїх пацієнтів. Щоби вирішити, чи потрібно їхати на виклик, лікар поспілкується з пацієнтом телефоном і вирішить чи справді треба їхати, чи достатньо буде консультації телефоном, чи пацієнт зможе сам приїхати до амбулаторії. Чи буде лікар виїжджати додому – залежить від стану пацієнта, а не від того, як далеко він знаходиться від лікаря.

Читайте: Уляна Супрун розвінчує міфи: протяги здоровим не шкодять
6. Я можу підписати декларації з кількома лікарями?

Ні, ви можете підписати декларацію лише з одним лікарем. Він має стати вашою довіреною особою у більшості питань щодо здоров’я. При укладанні декларації з новим лікарем, попередня декларація анулюється автоматично.

7. Як розірвати декларацію з лікарем?

Якщо вирішили змінити лікаря – нема потреби окремо розривати з ним декларацію. Достатньо підписати декларацію з новим лікарем. Попередня декларація анулюється автоматично.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.