Соціум

Міцкевичу – дитячий майданчик

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мами Івано-Франківська хочуть, щоб у сквері Міцкевича з’явився ігровий майданчик. Кажуть, що самі готові працювати над проектом і шукати гроші. Головне – аби дітям, які гуляють у центрі, було де бавитися.

З такою-от ініціативою до влади прийшла громадська організація «Мами Прикарпаття». Чому саме сквер Міцкевича, який вже давно облюбували шахісти та закохані парочки? Та все просто, каже координатор об’єднання Мар’яна Вершиніна, там завжди багато діток, але бавитися їм ніде, тож бігають по клумбах і перебирають камінці.

«Ми не хочемо руйнувати чи пов­ністю окупувати той сквер, – розповідає вона. – Лиш зробити так, аби там було комфортно не тільки дорослим, але й дітям».

На весь сквер мами не зазіхають. Мова йде лиш про праву його частину – між лавочками й літнім кафе «Веранда». Там є шматок паркової зони з травою і деревами. А в інших частинах скверу можна було б поставити поодинокі елементи.

Сам майданчик, за задумкою мам, має бути доволі нетиповим – ніяких кольорових гірок і тому подібного. Спокійні кольори, невисокі конструкції. Як розповідає Вершиніна, вони ще минулого року зверталися з листом до міського голови і в департамент архітектури, щоб їм дозволили на тому місці облаш­тувати зону для діток. Тоді у відповідь їм прийшов перелік критеріїв, чому це зробити неможливо. Тепер мами склали нові критерії, про які ми згадували вище. А у понеділок, 26 травня, уже мали зустріч з головним архітектором міста Володимиром Гайдаром.

«Вже наступного дня він прислав мені свої вимоги, і, враховуючи все це, ми плануємо розробити більш конкретні критерії. Адже свої ми розробляли з мамочками, а не зі спеціалістами, – каже координатор проекту. – А після цього зробимо конкурс, аби залучити якомога більше архітекторів, дизайнерів, а не просто матерів, які хворіють ідеєю, аби їхні діти мали де гратися. Головна вимога – щоб це була хороша креативна ідея, яка б не руйнувала того сере­довища. Ми не хочемо чіпати ні дерева, ні лавочки».

Гроші на майданчик також шукатимуть самі. По-перше, планують ­зекономити на проекті – якщо це на ­добровільних засадах робитиме молодий спеціаліст, то таки має вийти дешевше. По-друге, на 7 червня запланували святкувати своєю організацією День захисту дітей, там і збиратимуть доб­ровільні пожертви від мам. По-третє, кажуть, що вже є попередні домовленості з власником одного із прилеглих кафе, мовляв, йому тільки на руку, якщо клієнти матимуть, де забавляти малюків. І, по-четверте, сподіваються, якщо проект буде хорошим, то й міська влада докладеться.

Треба сказати, що один із проектів майданчика уже є. Його автор – також мама двох дітей Марія Козакевич. Жінка каже, що працювала над ним самостійно: от гуляла з дітьми і бачила, що там чи там у скверику можна поставити гарні атракції. А про існування організації, яка теж цього хоче, дізналася буквально кілька днів тому.

«Я багато дивилася різних фотографій в мережі й помітила закономірність, що дитячі майданчики різних країн відповідають їх традиціям та історії, – каже Марія. – Наприклад, для скандинавських характерні кораблі та маяки. І це мене наштовхнуло зробити те, що близьке нам. А що це, як не Карпати? Франківськ – же ж ворота до них».

Сама суть її проекту, щоб діти не просто бігали і стрибали, але й пізнавали рідний край, його особливості, пам’ятки. А ще, аби це було привабою для туристів, бо ж знаходитиметься у центрі міста.

Так Марія Козакевич запланувала гірку Говерлу, невелике дерев’яне зображення Ратуші, річку – яка є стежкою між атракціонами і разом із тим символізує Бистрицю. А свій початок річка бере з «водоспаду», який про себе пані Марія називає Манявським. Має бути там і «озеро» з дощечок на пружинах – воно ж Несамовите, полонина з вівцями – вона ж карусель.

Що важливо, каже жінка, майданчик буде доступним для дітей з обмеженими можливостями – на каруселі можна заїхати інвалідним візком.

Поки що ж мами активно працюють над втіленням свого проекту і дуже сподіваються, що їм усе вдасться.

Довідка:

Громадська організація «Мами Прикарпаття» – неофіційно заснована у червні минулого року. Тоді мами вперше об’єдналися, аби вирішити проб­лему із закриттям дитячих садків на літо. Подальші зустрічі подавали все нові ідеї – це і проблеми черг у ті ж дитячі садки, виховання, психологія малюків, проведення майстер-класів, боротьба за майданчики і навіть забудова рекреаційних зон. 4 квітня цього року організація зареєстрована офіційно. 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.