Соціум

Інноваційні ліки для хворих на COVID-19 надійшли на Франківщину

Google+PinterestLinkedInTumblr
Інноваційні ліки прямої дії на коронавірус надійшли до Франківська. Їх розподілять у лікувальні заклади області, які спеціалізуються на допомозі коронавірусним хворим.

Про надходження повідомляє Івано-Франківський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ, пише Репортер.

Доставлені в Україну інноваційні ліки, а саме 20 тис флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та 40 тис флаконів Етесевімабу (Etesevimab), вже розвезені в регіони. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

«В червні робоча група прийняла рішення щодо готовності включити до протоколу лікування препарати Бамланівімаб та Етесевімаб у разі їх наявності в Україні. Сьогодні ліки вже в регіонах – відповідно оновлений протокол регулюватиме їх застосування. Ми вдячні американським партнерам та логістам з благодійного фонду за передачу та розвезення препаратів», – заявив Олександр Комаріда.

До теми: Пора вакцинуватися. Які привілеї отримають щеплені від COVID-19 прикарпатці

Ліки були доставлені в Україну 4 вересня за сприяння Посольства України в США як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief. Останні домовленості щодо отримання цієї допомоги були узгоджені під час візиту Президента України Володимира Зеленського та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка до США.

Також Наказом МОЗ від 20.09.2021 № 1979 оновлено протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким передбачено можливість використання лікарських засобів Bamlanivimab та Etesevimab.

Тепер лікарі, які надають допомогу хворим на COVID-19, матимуть чітку інструкцію щодо того, в яких саме випадках захворювання і як правильно застосовувати ці лікарські засоби. Механізм їх дії полягає у блокуванні прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює потрапляння SARS-CoV-2 в клітини людини, що нейтралізує дію вірусу та сприяє запобіганню розвитку та лікуванню COVID-19.

До теми: Не міняє й не вбиває. Все, що ви досі не знали про вакцинацію від Covid-19

Діють ці ліки безпосередньо на вірус. Препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню. Прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою і запобігають виникненню ускладнень та потраплянню в лікарню.

Також МОЗ вже закупив 2784 флаконів препарату Тоцилізумаб та 14 346 упаковок Ремдесевіру. Ці ліки також мають надійти у регіони.

Вантаж зберігається на обласному аптечному складі у Франківську. Звідти його найближчими днями розвезуть по лікувальних закладах, які ліцензовані для лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.