Про це свідчать результати дослідження Волинського прес-клубу у партнерстві з Гендерним центром за підтримки «Інтерньюс».
В лютому цього року у 22 областях України було проведено моніторинг публікацій у 5 друкованих і 5 інтернет-виданнях. Загалом опрацьовано більше 90 000 матеріалів.
Підсумки дослідження засвідчили, що регіональні медіа лише третину жінок залучають як експерток і героїнь журналістських матеріалів. Лише чверть регіональних видань ідентифікують жінок на посаді, вживаючи фемінітиви.
Найвищі показники індексу гендерної чутливості отримали волинські, дніпропетровські, запорізькі та рівненські медіа, найнижчий показник – у миколаївських, херсонських, черкаських медіа.
Івано-Франківські видання розділили дев’яту сходинку з кіровоградськими колегами.
В Івано-Франківську було досліджено 602 публікації у 5 друкованих щотижневих ЗМІ («Репортер», «Галичина», «Західний кур’єр», «Галицький кореспондент», «Рідна земля») та 6874 публікації у 5 електронних медіа («Курс», «Фіртка», «Галка», «Правда», «Версії»).
За період моніторингу в електронних ЗМІ було виявлено 28% експерток і 23% героїнь, що в 3-4 рази менше, ніж чоловіків. Найбільше експертки фігурували у матеріалах на теми волонтерства (56%) та освіти/науки (52%), трохи менше – на теми розваг (42%) і культури (37%), найменше – політики (15%), спорту (17%), економіки/бізнесу (24%) та війни (23%). Героїнь найбільше у темі розваг і соціальній сфері (освіта, наука, культура).
У друкованих ЗМІ Івано-Франківська чоловіки в чотири рази частіше є експертами (74%), та майже у 5 разів більше – героями (79%). Найбільше експерток представлено в освітній (52%) і розважальній (43%) тематиці, найменше – в спорті (5%), воєнній тематиці (14%), політиці (16%). Героїнями публікацій жінки стають переважно при висвітленні освітніх тем (73%), волонтерства (46%), а також в повідомленнях кримінального характеру і ДТП, жертвами яких вони переважно є (аж 82%).
За Індексом гендерного розриву (The Global Gender Gap Index) у 2016 році Україна посіла 69 місце серед 144 країн, погіршивши свої позиції на 2 пункти порівняно з попереднім роком.
Цей індекс показує розрив між чоловіками та жінками за різними показниками у чотирьох основних сферах: економічна участь та можливості, рівень освіти, здоров’я і тривалість життя та політичні права обох статей.
Comments are closed.