Соціум

Кухня має бути зручною

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Це одне з найважливіших місць в домі. Тут не тільки снідають чи обідають. Часто це місце, де найзручніше відверто поговорити за чашкою чаю чи кави. Тож, як зробити свою кухню дійсно зручною та надійною?

Головне – функціональність

Як кажуть спеціалісти, нині меблі проектують з урахуванням вимог ергономіки та функціональності. Кухонні моделі – не виняток, а скоріше головний доказ цього.

Вже 15 років на українському ринку меблів працює фірма «Merx». В її івано-франківському салоні кажуть, що асортимент збільшується з кожним роком. Так, зараз салон пропонує покуп­цям близько 25 моделей кухонь. До вибору є не мало, не багато аж 350 різних кольорів. Різноманітними нині є й матеріали: масив дерева, натуральний шпон, штучна шкіра, фарбований ДСП та багато інших. Для меблів використовують сучасну фурнітуру з Німеччини та Італії.

У салоні говорять, що стабільно популярними залишаються моделі у класичному стилі. Як не крути, а класика вічна. Однією з родзинок таких меблів від «Merx» є використання справжнього італійського вітражного скла.

Доволі популярними є меблі у неокласичному та сучасному стилях. Новітні концепції вирізняються мінімалізмом у дизайні, максимальною ергономікою та функціональністю.

«Питайте, порівнюйте, переконуйтесь…»

Нині існує надвелика пропозиція від фірм з індивідуального виробництва меблів. За словами Андрія Круглого, ведучого спеціаліста салону «Кухні-проект», дуже рідко замовник цілком задоволений результатами співпраці з такими фірмами. Цьому є кілька причин: невідповідність тих чи інших конструктивних рішень дизайну приміщення, змішування стилів чи невдале поєднання кольорів. Ще частіше це можуть бути помилки планування чи розміщення комунікацій, особливо в кухні.

«Щоб зберегти своє лице, наша фірма пропонує індивідуальний підхід до кожного замов­ника, – каже Андрій Круглий. – Головний принцип – комплексне рішення проблем, які виникають на етапі підготовки проекту, в тому числі рекомендації по інтер’єру приміщень та вибору вбудованої техніки – це складові успіху».

Основне, від чого залежить не тільки вигляд, але й цінова категорія – вибір фасаду. На ринку склався певний розподіл: одні фірми виготовляють фасади та комплектуючі, інші – власне меблі. Найбільший асортимент меблевих фасадів роблять із плити МДФ, покритої плівкою, яка імітує дерево. Їхня вартість є різною, але, як правило, ціна відповідає якості. До цієї групи відносяться так звані рамочні фасади. Вони більше нагадують натуральне дерево, але є менш надійними в експлуатації.

Наступна категорія, вища за ціною, – фасади, покриті емаллю. Вони надійніші в експлуатації, яскравіші, мають значно більший вибір кольорів. Ціна у різних виробників на такі фасади приблизно однакова, а якість можна визначити візуально, придивившись на світлі.

Зазвичай найдорожчі – фасади з натурального дерева. Вони також бувають різними за ціною та якістю. Тут важлива репутація фірми-виробника та гарантія на вироби. За словами спеціалістів, вони не найкращі в експлуатації, але при вдалому дизайні нічого кращого поки що не винайшли. Варто звернути увагу на облицювання кромок внутрішніх деталей корпусу. Фірма, яка себе поважає, економити на цьому не буде.

«Найважливіше – знайти професіонала не тільки в області дизайну, але й з досвідом проектування та виробництва, – стверджує Андрій Круглий. – Не завжди цікавий дизайн є запорукою гармонійності ваших меблів. Питайте, порівнюйте, переконуйтеся, за що платите, і тоді отримаєте задоволення від вдалого вибору».

Диво над головою

Кухня – це не тільки меблі чи побутова техніка. Її можна оформити так, що кожного разу куховарство, сніданок, обід чи вечеря стануть святом.

Такі рішення пропонує своїм клієнтам івано-франківська фірма «Гармонія». Підприємство спеціалізується на натяж­них стелях. Це вироби з еластичного плівкового матеріалу на основі надміцного вінілу. Товщина матеріалу – 0,15‑0,25 мм, вага квадратного метру – 200 г.

Як кажуть у «Гармонії», перевага натяжної стелі перед звичайною – у можливості отримувати складні просторові конфігурації під нахилом або в різних площинах. Натяжні стелі різноманітні за своїм дизайном, кольорами і фактурою, а тому дають широкий простір для фантазії дизайнера при ремонті квартир.
Плівки мають багато фактур: матова, сатин, лакова, лакова перфорована, перламутр, металік, інші. Кожна фактура має певну кількість відтінків, в цілому – більше сотні. Крім того, на певні види плівки можна наносити фотодрук. Спеціалісти «Гармонії» можуть наносити фотодрук і на стіни та робити підсвітку.

Одна з особливостей натяж­ної стелі – пилевідштовхуючі властивості. Для кухні це стає безцінною перевагою, адже таку стелю можна запросто протерти або помити від бруду чи жирових відкладень. До того ж, вона не конденсує вологу, має шумоізоляційні та енергозберігаючі властивості. І найголовніше – ця стеля має міцну структуру. Якщо сусіди вас залили, вона здатна витримати до 100 л води на 1 м2 і врятує вас і ваш ремонт.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.