Соціум

Коли таксист не розуміє

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Рівень обслуговування в Україні часто вражає. Вже 20 років намагаємося відійти від радянщини, проте й досі багато хто з нас мириться з хамством. Наприклад, у Івано-Франківську є досить великий асортимент таксі. Але хто скаже, яка служба пропонує якісну послугу?..

Хто із них гарантує, що вам не нахамлять? Що салон не буде прокурений? Що там не звучатиме російська попса? Що багажник буде порожній?

До речі, з багажником – окрема історія. Викликаєте ви, наприклад, таксі до гіпермаркету «Метро», а водій вам каже: «У мене колеса в багажнику, я не можу вас взяти» або «У мене колонки в багажнику, моя машина не розрахована на багаж. Треба попереджувати». Стоїте і думаєте: чому ви повинні його попереджувати? Хіба він не знає, що пасажир має право користуватися багажником?

Звісно, найлегше поміняти службу таксі. Але чи впевнені ви в тому, що інша краща? Хай би уже ті таксисти розробили категорії: одне таксі – для «білих», воно дороге і там точно все в порядку, інше – для «чорних», дешевше і з гіршим сервісом… Так, у разі виклику дешевого таксі, ви хоч будете готові до того, аби їхати у прокуреному транспорті. Отже, до кого на скаргу?

Начальник відділу транспорту і зв’язку міськвиконкому Ігор Гнатів каже, що скаржитись є куди. По-перше, диспетчеру служби. Правда, у цьому випадку ви не можете мати гарантії, що про вашу скаргу довідається ще хтось, окрім диспетчера.

По-друге, в асоціацію приватних таксистів (щовів­торка з 9:00 до 18:00 за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 90А). До речі, голова міської асоціації приватних таксистів Роман Жук запевняє, що перш ніж прийти на роботу, водій проходить інструктаж. «За те, що в багажнику у водія колеса, у нас штрафують, – говорить Жук. – Адже, коли машина виїжджає на лінію, то вона має бути охайною та чистою, а багажник – порожнім». Відтак, Роман Жук радить клієнтам таксі не мовчати, а скаржитися.

Можна звернутися до контролюючих органів. У нашому випадку це управління захисту прав споживачів і Головтрансінспекція. Ігор Гнатів запевняє, що таксисти не беруть дозволи в МВК. Відтак, контролювати їх йому доволі складно. «Якщо є порушення ліцензійних умов, то на це є Головтансінспекція, яка їх притягає до штрафування, а може навіть позбавити ліцензії на цей вид діяльності, – говорить Ігор Гнатів. – Таксист не повинен мати в багажнику нічого, за винятком того, що передбачено: ключі, домкрат, запасне колесо. Багажний відсік легкового авто (таксі) повинен бути порожнім. Це зазначено у правилах перевезення пасажирів і багажу».

Начальник управління захисту прав споживачів Ярослав Ходан говорить, що питання нагляду за пасажирськими перевезеннями в першу чергу відноситься до відповідної інспекції. Більше того, скарг до управління щодо неякісного перевезення Ходан не пам’ятає. Особливо, якщо питання стосується вантажу. «Якщо у водія несправні колеса, то як на мене, логічно, щоб він не виїжджав узагалі, – каже Ярослав Ходан. – Інспекція має право зупинити будь-який транспорт і перевірити, в якому технічному стані він знаходиться».

Правда, Зіновій Федорняк, заступник начальника Головтрансінспекції, каже, що основна функція інспекції – це карати перевізника у випадку, якщо він порушує правила дорожнього руху чи спричиняє ДТП. Решта скарг, за його словами, – до управління захисту прав споживачів. Проте, якщо буде скарга на те, що таксист не хоче брати багаж, то інспекція її розгляне. Але для цього треба чітко сказати, який це автомобіль, описати ситуацію. «В законі про автомобільний транспорт описано все, – каже Федорняк. – Навіть те, що таксист зобов’язаний відкрити вам двері та довезти вас коротшим шляхом».

Отже, скаржитися таки є куди. Просто ми цього чомусь не робимо. А варто. Бо виглядає так: поки будемо мовчати, якість послуг сама по собі точно не покращиться.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.