Соціум

Калуш: школи без обіду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Калуські школярі ЗОШ № 1, 2, 5, 7 та 8 – можуть залишитися без гарячих обідів. Підприємці, які орендують у школах приміщення їдалень і годують дітей, стверджують, що це і так неприбуткова справа. А відтепер вони ще й змушені платити за опалення орендованих приміщень. Таке рішення прийняли на черговій сесії міської ради калуські депутати.

Минулого року приватних підприєм­ців, які харчують школярів, звільнили від оплати за комунальні послуги. На це вони понадіялися і цього року. Питання піднімалося на сесії міської ради, але результат для підприємців виявився негативним.

Кошти, які компенсуються цим підприємцям з міського бюджету за безкоштовне харчування школярів молодших класів та учнів пільгових категорій, не покривають реальних витрат на приготування обідів. Місто платить підприємцям за один обід учня 3,50 грн., а собівартість його – 4,25 грн.

«Проблема в тому, що відповідно до розпорядження голови Івано-Франківської ОДА, виданого минулого року, – каже підприємець Богдан Стефанишин, – приватні підприємства чи підприємці, які займаються харчуванням соціальних категорій дітей, не можуть закласти у вартість обідів таку суму, щоб вони були рентабельними. Коштів, які нам переказують з міського бюджету, не вистачає навіть на закупівлю продуктів, виплату зарплати та комунальних послуг».

За словами Стефанишина, втрати підприємців становлять близько 8 тис. грн. на місяць. Навіть платні обіди для старшокласників їх не покривають. Платити за тепло – додаткові витрати. Тому підприємці звернулися у міську раду.

«Звільнення їх від оплати за теплопостачання можна розцінювати як дотування приватного бізнесу, – каже в. о. міського голови Калуша з гуманітарних питань Галина Романко. – За це ревізори КРУ працівників виконавчих служб по голові не погладять. Крім того, підприємці не надали повної звітності про свою фінансову діяльність, тому побачити реальну картину їхнього становища неможливо. Якщо надати їм цю пільгу, то нехай після 11.00 години зачиняють двері їдальні та не продають платні обіди. Крім того, на обіди для учнів 1‑4 класів усіх шкіл міста ми видаємо з міського бюджету понад 43 тис. грн.».

Також за словами Галини Романко, якби харчування дітей у школах було неприбутковою справою, то підприємці давно б від цього відмовилися.

Такий розвиток подій може призвести до того, що з нового року ці бізнесмени справді відмовляться брати участь у тендері на організацію харчування у школах Калуша. Може, тоді дітей годуватиме міська влада?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.