Соціум

Кадрові орієнтири

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогоднішня кількість кадрових агенцій зовсім не підтверджує ефективність та професіоналізм більшості з них. У пошуку роботи людина часто ризикує стати жертвою аферистів. За сучасними розцінками, середня вартість початкової реєстрації в кадрових агентствах Івано-Франківська коливається від 50 до 200 грн., оплата за направлення на співбесіду – 40-60 грн., а з першої зарплати треба віддати від 20 до 60%. Усе залежить від маркетингової політики кожної конкретної агенції.

Натомість, часто буває так, що гроші тих, хто шукає роботу, просто осідають у кишенях рекрутингових аферистів – без жодного результату для пошукачів. Так, керівник агентства «Робота для всіх» Ірина Лозинська, яка працює у цій галузі понад десять років, каже, що аферисти вдало приховують свої наміри за численними потенційними пропозиціями працевлаштування. При цьому обов’язковим пунктом у шахрайській схемі є попередня оплата послуг. А там…

Іноді «лохотронні» контори мають неформальну домовленість з одним чи кількома підприємствами. За умовами такої «співпраці» кадровик майже всіх клієнтів направляє в одну і ту саму фірму. Там з пошукачами проводять підставну співбесіду, ніби-то з метою працевлаш-тування, а в результаті людина отримує «Ми вам передзвонимо». Все. Звісно, телефонувати ніхто нікому не збирається.

Перш за все Ірина Лозинська радить насторожитись, якщо кадрова агенція пропонує та обіцяє безліч вакансій на будь-який смак. У справжніх кадровиків так не буває. Зазвичай кожна достойна фірма із працевлаштування має свій конкретний напрямок. Це може бути орієнтація на робочі, інженерно-технічні вакансії, торговий профіль, адміністративні та офісні посади тощо.


А от Василина Орлова, директор кадрової агенції «Досконалість», вважає основним орієнтиром наявність сайту в Інтернеті, де вказані не просто контактні телефони, а й детальна інформація про агентство. Також варто запитати в кадровика свідоцтво про реєстрацію, при цьому звернути увагу на дату початку діяльності, адже «липова» організація на ринку довго не живе.

До речі, серйозні роботодав-ці також співпрацюють лише з досвідченими кадровими агентствами. Тут кожен клієнт і роботодавець ретельно перевіряються з метою забезпечення прозорої співпраці.

«У моїй практиці був такий випадок, коли сам клієнт обдурив агентство, – розповідає Василина Орлова. – Після влаштування на високооплачувану роботу він так і не вніс попередньо домовлену грошову винагороду. Тому обов`язковою умовою під час реєстрації є двосторонній договір, з яким, при необхідності, можна звернутися до суду».

А що роботодавці? Так, дирек-тор із персоналу шкірзаводу Сергій Климов каже, що досить часто стикається із необхідністю пошуку працівників. Він запевняє, що, обираючи між центром зайнятості і кадровим агентством, надає перевагу останньому. За словами Климова, в цьому він опирається на свій професійний досвід, оскільки основний персонал на підприємстві був сформований саме завдяки послугам досвідченої кадрової агенції.

Має свою думку і «біржа». Директор Івано-Франківського центру зайнятості Ганна Бандура пояснює часткове незадоволення деяких роботодавців тим, що основним принципом роботи центру зайнятості є масовість. Тобто, послуги надаються всім, хто звертається, незалежно від місця проживання, статі чи зовнішнього вигляду. Тому й може статися так, що особа, яка направляється на роботу, не повністю задовольняє всі бажані характеристики.

«Але за заявкою роботодавця, – каже Ганна Бандура, – ми можемо провести спеціальне професійно-діагностичне обстеження щодо відповідності особи для працевлаштування на ту чи іншу посаду. Це – комп`ютерна діагностика у формі спеціальних тестів. Також на замовлення роботодавця можемо навчити особу з подальшим її працевлаш-туванням. Досить часто самі роботодавці потім нам телефонують і дякують за працівників».

Отже п’ять важливих нюансів для тих, хто планує звернутися в кадрову агенцію:

• Зайдіть на сайт агенції, почитайте детальну інформацію про агентство.
• Обов’язково запитайте та перевірте свідоцтво про реєстрацію компанії.
• Зверніть особливу увагу на історію роботи фірми (термін роботи, профіль, перелік основних клієнтів).
• Вимагайте двосторонню угоду та ретельно вивчіть її текст перед підписанням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.