Соціум

Аби діти не хворіли

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Порушення зору, постави, нервово-психічні розлади та захворювання кишково-шлункового тракту — такий «букет» отримують деякі діти разом з атестатом про середню освіту. Аби цього всього уникнути, не лінуйтеся регулярно показувати школярів спеціалістам.

Слідкуйте за поставою

Захворювання дітей, викликані патологією хребта, дуже поширені серед школярів. За словами медиків, майже у 40% підлітків є сколіоз (викривлення хребта). І ця цифра щороку зростає. Лікарі наголошують — не слід забувати про те, що проблеми з хребтом тягнуть за собою порушення роботи внут­рішніх органів, зокрема, серця та дихальних шляхів.

Багатьох цих дорослих проб­лем можна уникнути, якщо регулярно водити дитину на медичні огляди до спеціалістів: мануального терапевта, ортопеда чи вертеброневролога. На жаль, нині рідко хто з батьків поведе дитину до лікаря просто так. Така вже наша ментальність. Тому пропонуємо вправу для самостійного визначення постави вашої дитини у домашніх умовах.

Аби було простіше оцінити стан хребта, попросіть дитину встати спиною до дверей так, щоби п’яти, сідниці, лопатки й потилиця торкалися вертикальної поверхні. Потім виміряйте відстань між попереком і дверима. У нормі воно не має перевищувати 1-2 см. Якщо ж більше — слід звернутися за консультацією до спеціаліста.

Читайте правильно

Ще одна розповсюджена проблема серед школярів — поганий зір, зокрема, короткозорість. Найчастіше вона виникає в учнів перших-третіх класів, коли дітки лише звикають до навчального процесу. Не рідко малюки вчаться писати й читати на більш близькій відстані, ніж треба.

Таким чином на зір малюка йде постійне навантаження, склера ока розтягується, у дитини розвивається короткозорість. Школяр стає неуважним, йому важко розгледіти написане на дошці, він не активний в іграх або на заняттях. Також можуть спостерігатися головні болі чи стомлюваність очей. Якщо ви помічаєте такі проблеми — одразу до окуліста, не затягуйте.

Вдома привчайте дитину читати на відстані 30‑35 сантиметрів від очей. Слідкуйте, щоб малюк сидів рівно і не згинав шию або спину. І в жодному разі не дозволяйте читати на боці чи лежачи. Між домашніми заняттями робіть для дитини 10-15 хвилинні перерви.

Також для профілактики дотримуйтеся зі школярем режиму дня, робіть із ним ранкову гімнастику, добивайтеся правильного харчування. Прослідкуйте, аби в раціоні дитини було побільше продуктів із кальцієм і вітамінами А, В, С. Відомо, що найбільше вітаміну А, необхідного для підтримання нормальної роботи сітківки ока, міститься у моркві. Рибофлавін — вітамін групи В, який допомагає при дистрофії рогівки, — є в молоці, яйцях, печінці, м’ясі, сирі, рибі, зелених листових овочах, грибах і кисломолочних продуктах. Вітамін С – підвищує витривалість очей, попереджає розвиток катаракти й розрив очних капілярів — міститься у шипшині, квашеній капусті, цитрусових.

Кальцій не дає можливості «розтягуватися» сполучній тканині очей, тобто попереджає розвиток короткозорості. Найбільше його в сирі, м’ясі, яйцях, капусті, зеленому салаті.

Бережіть зубки

Проблеми із зубами впливають на здоров’я, настрій та поведінку будь-якого дорослого, не кажучи про дитину. У малюків з каріозними зубами часто спостерігається неуважність, нестійкість настрою, підвищена втомлюваність. Крім цього, каріозні зуби можуть бути причиною розвитку ревматизму, бронхіальної астми, хвороб нирок. Фахівці довели, що особливо шкідливий вплив вони мають на органи травлення. Хворими зубками дитина не може достатньо пережувати їжу. Страва, не дуже просочена слиною, потрапляє всередину та подразнює стінку шлунка.
Для профілактики стоматологи радять давати дітям тверду їжу, аби для її розжовування потрібна була значна робота зубів і щелеп. Нехай гризуть яблука, груші, моркву. По-перше, корисно, по-друге, енергійне жування підсилює не тільки виділення слини, але й притік крові до щелеп. Так вони будуть нормально розвиватися, і постійні зуби розташуються рівними рядами.

Але, певно, найважливіше привчити дитину до догляду за ротовою порожниною. Подавайте власний приклад — чистіть зуби разом. Також корисно робити масаж ясен: рухи зверху вниз для верхньої щелепи і, навпаки, знизу вверх — для нижньої. Рухи пальця повинні поєднуватися з невеликим тиском на щелепу. Такий масаж ясен дуже корисний для зубів.

А щоб у дитини не було страху перед стоматологом, спершу відведіть її на знайомство з лікарем. Потім буде не так страшно.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.