Соціум

«Ми були рекрутами». У Франківську стартував показ фільму про 3 ОШБр

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 3 травня, у кінотеатрі «Люм’єр» відбувся спеціальний показ мотиваційної стрічки про бійців 3 Окремої штурмової бригади «Ми були рекрутами».

Фільм у Івано-Франківську презентували режисер Любомир Левицький, актор Борис Савенко та боєць 3 ОШБр на позивний «Схід». Це один із героїв фільму та єдиний боєць, якому вдалося вийти з «Азовсталі» та оточеного Маріуполя після того, як захисники здалися в полон, пише Репортер.

Ми були рекрутами, новини Івано-Франківська, Люм'єр

Режисер стрічки Любомир Левицький каже, фільм «Ми були рекрутами» – мотиваційний проєкт, націлений мотивувати як військових і цивільних. Разом із тим під час показів збиратимуть гроші на купівлю роботизованих систем для третьої штурмової, які допомагатимуть в евакуації поранених, підвезенні боєкомплектів.

Простими словами це документальна історія, поміщена в художню розповідь, – говорить Левицький. – Я би дуже хотів, щоб цей фільм приніс реальну користь і допоміг рятувати людей. І хочу максимально змінити ставлення глядача до мілітарного кіно.

В стрічці лише один актор – Борис Савенко. Решта героїв – реальні бойові командири: Дацик, Хата, Тоха, Хмурий, Док, Істок, Хельга, Схід.

За сюжетом стрічки, він домовляється, що поїде на схід і там робитиме з ними інтерв’ю.

Перед зйомками фільму актор пройшов справжній курс молодого бійця – опанував зброю і йому довелося пожити у казармі, зануритися у буденні справи рекрутів. А ще – постригтися.

Підстриження – це як з один із ритуалів, щоб стати чоловіком. Так само із володінням зі зброєю – це корисне володіння, потрібне кожному чоловікові. В казармі ми бігали, копали, рили, відтискалися і робили все інше можливе, – розповідає Савенко.

Герої фільму «Ми були рекрутами» – справжні бойові командири

Один із героїв фільму – боєць Олександр Іванцов на позивний «Схід». Він був одним із десантників, що висадився в оточеному Маріуполі для підсилення оборони міста. Після того, як гарнізон був змушений вийти з меткомбінату і здатися в полон, на тиждень заховався на заводі. Вийшов із заводу обходячи пости ворога.

Про те, як пройшов 200 км добираючись до підконтрольної Україні території, планує невдовзі видати книгу.

Це частково така реабілітація для мене – розмова з читачем як із другом. І я хотів би бути прикладом для майбутніх поколінь. Хочу, щоби вони зростали на моїй книжці, так я колись зростав на історії Бориса Горського «Холодний яр». Думаю, що назву її «Флешбек. Маріуполь».

Щодо зйомок у фільмі, Олександр розповідає, все було дуже просто й органічно.

Я спілкувався з актором як з другом, розповідав свою історію. Нема нічого простіше, ніж бути самим собою, – каже він.

Режисер Левицький каже, цей фільм – альтернатива гнітючому кіно.

Якщо у вас поганий настрій, йдіть на «Ми були рекрутами» і повірите, що все буде добре, каже Любомир Левицький. – Це дуже тонка робота. Вона легка за форматом. Фільм збалансований так, що глядач отримає максимальний заряд.

З 2 травня показ фільму стартував у всіх кінотеатрах країни.

Читайте: На площі Героїв у Калуші встановили велетенські писанки (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.