Люди

Франківці влаштували акцію на підтримку оборонців Маріуполя (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 3 серпня, у Франківську провели акцію на підтримку українських захисників, які вийшли з заводу «Азовсталь» і нині перебувають у полоні.

На Вічевому майдані зібралися родичі полонених і небайдужі франківці, пише Репортер.

Ірина, мама бійця полку «Азов» говорить, що головна мета акції – привернути увагу ООН та Червоного Хреста до трагедії в Оленівці, а також домогтися повернення захисників на територію України.

Сталася страшна трагедія. Ми вже збиралися і просили про вихід захисників, – говорить Ірина. – 20 квітня загинуло багато наших дітей. Зі слів командира Жоріна, кілька днів тому ми дізналися, що наших дітей вивозять по 30 осіб. Куди вивозять і для чого, не відомо. Ніхто не телефонує. Ми не маємо з ними зв’язку і не знаємо, що відбувається.

Жінка каже, що родичі захисників чекають на них і готові чекати стільки, скільки треба. Однак, хочуть знати, що дотримані домовленості про збереження їх життів. Наразі її син не виходить на зв’язок. У списках поранених чи загиблих, які опублікували росіяни, його теж немає.

Я знаю що він живий. Я відчуваю це серцем матері. Вони вистояли, дали можливість вистояти Україні, отримати зброю. І треба зробити все, щоб їх повернути, – говорить Ірина.

На заводі «Азовсталь» 82 доби знаходилися строковики Нацгвардії міста Маріуполь. Після скоєного 29 липня ми досі не знаємо, де наші сини, в якому вони стані. Я прошу, поверніть наших дітей додому, – каже мама строковика Світлана.

Її синові 25 років. Востаннє він виходив на зв’язок ще у квітні.

Українці закликають світ визнати Росію державою-спонсором тероризму.

Родичі захисників звертаються до міжнародних організацій з вимогою повернути поранених та тіла загиблих в Оленівці, обміняти всіх військовополонених, гарантувати безпеку полонених.

Нагадаємо, коли у травні захисники Маріуполя склали зброю, вийшли з «Азовсталі» і фактично здалися в полон, ООН і Міжнародний Комітет Червоного Хреста запевнили, що їхньому життю та здоров’ю нічого не загрожуватиме.

29 липня щонайменше 50 українських військовополонених, які перебували у СІЗО в Оленівці, загинули від обстрілу. Ймовірно, барак з українськими полоненими обстріляли самі ж росіяни термобаричними бомбами через вікна.

Авторка: Ольга Суровська

Вірні Україні. У Франківську дружина “азовця” Наталя Волкова бореться за визволення чоловіка з полону

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.