Соціум

70-та річниця газонафтопромислового факультету ІФНТУНГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сімдесят років тому в грудні 1944 року на базі Львівського політехнічного інституту (ЛПІ) було відкрито Нафтовий факультет. Незважаючи на численні зміни в структурі, зміну назви, переїзд факультету до Івано-Франківська в складі філіалу ЛПІ, реорганізацію філіалу в Інститут нафти і газу, Державний технічний університет нафти і газу, пізніше – Національний технічний університет нафти і газу, Газонафтопромисловий факультет (ГНПФ) завжди був базовим навчальним підрозділом вишу, який з кожним роком готував все більше висококваліфікованих фахівців, котрі опікуються питаннями енергетичної незалежності та безпеки нашої держави. З початком 2014-2015 навчального року рішенням Вченої ради університету Газонафтопромисловий факультет було реорганізовано в Інститут нафтогазової інженерії, до складу якого тепер входить і колишній Факультет нафтогазопроводів. Однак, на сьогоднішній день в Україні та й далеко поза її межами залишилось багато патріотів факультету – випускників, викладачів, працівників, які не могли залишитись осторонь такої вагомої події і долучились до відзначення ювілею ГНПФ.

Саме відзначенню 70-ї річниці Газонафтопромислового факультету була приурочена Міжнародна науково-технічна конференція «Нафтогазова освіта та наука: стан та перспективи», що проходила в стінах ІФНТУНГ 10-12 грудня 2014 року.

Вступним словом урочисто відкрив конференцію директор Інституту нафтогазової інженерії доц. Олег Витязь, який представив учасників конференції – представників галузі та випускників факультету – Євгена Мрозека ТОВ «Укрбурсервіс», Сергія Лубана, Юрія Лубана та Івана Політучого ТОВ «Геосинтез інженірінг», Андрія Данчишина та Володимира Петруняка СП «Полтавська газонафтова компанія», Андрія Лівінського НТП «Бурова техніка», Івана Кравця «Шебелинканафтогаз», Івана Яремка НГВУ «Долинанафтогаз», Анатолія Федченка та Сергія Тертишнього ПрАТ «Нафтогазвидобування», Єфіма Бікмана «УкрНДІгаз», Сергія  Веклина ПП «Промпостач», Ігора Гука ТОВ «Бурова компанія Горизонти» та ін.

Із привітальним словом до присутніх звернувся проректор з наукової роботи та міжнародної співпраці проф. Олег Карпаш. У своєму виступі Олег Михайлович зазначив, що керівництво університету чітко усвідомлює які виклики стоять перед сучасними фахівцями нафтогазової галузі: “По-перше, зараз у світі проходить ІІІ технологічна революція, яка змушує переглянути всю ідеологію, зміст і форми підготовки інженерів. Інженерна спеціальність стала спеціальністю мислення, прийняття рішень, оцінки ризиків. По-друге, Україна підписала Конвенцію сталого розвитку. Дана конвенція передбачає, що ми маємо готувати фахівців і діяти так, щоб результати нашої діяльності, по крайній мірі, не приносили шкоди наступним поколінням. Це насправді нелегке завдання. Сюди відносимо питання екологічної безпеки”. Зокрема, проректор відзначив окремі досягнення інституту – створення у вересні цього року сучасної, модернізованої Лабораторії промивальних рідин (спонсор ТОВ «Геосинтез інженірінг») та заснування професійного відділення Спілки нафтових інженерів (SPE) на базі ІФНТУНГ.

Після привітань розпочалась робота пленарного засідання конференції. Першим виступав завідувач кафедри розробки та експлуатації нафтових та газових родовищ проф. Роман Кондрат, який доповідав на тему «Підготовка інженерних, наукових і педагогічних кадрів з видобування нафти і газу на кафедрі розробки та експлуатації нафтових та газових родовищ». Завідувач кафедри буріння нафтових і газових свердловин проф. Ігор Чудик доповідав про проблеми минулого і перспективи майбутнього в підготовці інженерів-буровиків. Завідувач кафедри технічної діагностики та моніторингу проф. Петро Райтер в своїй доповіді на тему «Інноваційні рішення в нафтогазовому комплексі» подав результати робіт групи науковців під керівництвом проф. Олега Карпаша – дослідників, які займаються питаннями діагностування та моніторингу стану нафтогазового обладнання для оптимізації видобутку. Завідувач тренажерно-бурового центру ІФНТУНГ доц. Василь Колісник виступив з доповіддю на тему «Новітні освітянські послуги для фахівців нафтогазової галузі за міжнародними стандартами». Доцент кафедри технічної діагностики та моніторингу Назар Тацакович, представник НВФ «Зонд», доповідав про забезпечення експлуатаційної надійності об’єктів довготривалої експлуатації в нафтогазовому комплексі. Заступника директора УкрНДІгазу Ефім Бікман виступив з доповіддю на тему «Оптимізація сайклінг-процесу з використанням азоту при розробці покладів гор. Т-1 Тимофіївського та Куличихинського НГКР». На завершення пленарного засідання керівник відділу міжнародних зв’язків Артур Воронич та доц. кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Роман Храбатин презентували присутнім нову програму участі України у науково-технічному просторі – «Horizon 2020».

У другій половині дня в актовій залі ІФНТУНГ відбулось урочисте засідання з нагоди 70-річчя газонафтопромислового факультету, яке відкрив перший проректор університету проф. Федір Козак.  “Інститут нафтогазової інженерії – це фундамент університету. Я хочу відзначити, що випускники університету сьогодні працюють майже на всіх континентах світу. Майже на всіх континентах світу ми знайдемо представників і випускників нашого факультету. Випускники Газонафтопромисловго факультету склали основу інженерного потенціалу нафтогазової галузі колишнього Радянського Союзу, адже в рамках Радянського Союзу не розв’язувалась жодна серйозна програма по нафті і газу без участі наших випускників. Наші випускники займали високі керівні посади в нафтогазовій галузі Радянського Союзу. І сьогодні якщо ми говоримо про Україну, то звичайно, що левова частка інженерно-технічних кадрів – це випускники університету. В більшості керівники підприємств, організацій, установ нафтогазової галузі – це випускники університету. За це, бузумовно, нашому факультету, тепер інституту, честь і хвала!” – підкреслив вагомість факультету перший проректор ІФНТУНГ Федір Васильович.

З нагоди 70-ї річниці газонафтопромислового факультету зі сцени університету пролунали привітання декана ГНПФ 1979-1984рр. доц. Олександра Тищенка, декана ГНПФ 1999-2009 проф. Ярослава Коцкулича, випускника-відмінника ГНПФ, заступника директора УкрНДІгазу Ефіма Бікмана, заступника директора ТОВ «Геосинтез інженірінг» Юрія Лубана та технічного директора ТОВ «Укрбурсервіс» Євгена Мрозека.

В ході урочистого засідання, відповідно до наказу ректора, за багаторічну і сумлінну працю, підготовку інженерних і наукових кадрів для нафтогазової галузі та з нагоди 70-річчя Газонафтопромислового факультету проректор Олег Карпаш, директор ІНГІ Олег Витязь та завідувач кафедри буріння нафтових і газових свердловин Ігор Чудик провели урочисте нагородження подяками, грамотами та грошовими преміями кращих професорів, викладачів, студентів та працівників Інституту.

Продовжилось урочисте засідання концертом талановитих студентів Інституту нафтогазової інженерії. Студенти підготували кращі номери, за допомогою яких вибороли І місце на конкурсі художньої самодіяльності «Агов! Ми шукаємо таланти – 2014». Справжнім сюрпризом для глядачів став фінальний номер концерту. Танго «Здоганяю літа» прозвучало у виконанні заслуженого працівника культури України Володимира Литвиненка, керівника господарського комплексу університету Ганни Василів та директора інституту нафтогазової інженерії Олега Витязя.

Таким був перший день конференції. 12 грудня в університеті проходили секційні засідання конференції. Робота здійснювалась по секціях –  «Геологія нафти і газу, буріння свердловин», «Видобування нафти і газу», «Транспортування та зберігання вуглеводнів», «Енергозбереження та нетрадиційні джерела енергії» та «Традиції та інновації у підготовці фахівців нафтогазового комплексу».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.