Вже традиційно щотижня «Репортер» публікує прості й доступні рецепти, аби з нами було не лише цікаво, але й смачно. Готуємо страву з кулінарного блогу франківчанки Ольги Мончук – «Кулінарні варіації вар’ятки». Цього разу готуємо пиріг з гарбуза.
Інгредієнти тіста. 250 грамів борошна, 100 грамів цукру, 125 грамів масла, 1 яйце, 2 столові ложки холодної води, 1 чайна ложка порошку до печива, 1/3 чайної ложки ванільного цукру.
Інгредієнти начинки. 600 грамів почищеного гарбуза, 2 жовтки, 200 грамів згущеного молока, 2 столові ложки кукурудзяного крохмалю, дрібка солі, спеції: 1/4 чайної ложки меленого імбиру, 1/4 чайної ложки кориці, 1/4 меленого мускатного горіха.
Приступаємо до начинки. Гарбуз почистити від шкірки та серцевини, порізати на кубики. Зварити в чуть-чуть підсоленій воді до готовності. Відцідити воду та блендером пюрувати гарбуз. Додати спеції, дрібку солі, жовтки, згущене молоко, крохмаль – все перемішати.
Для приготування тіста в мисці змішуємо усі сухі інгредієнти: борошно, цукор, порошок до печива. Додаємо порізане на кубики масло.
Швиденько вимішуємо масло з борошном до утворення вологих крихт, додаємо яйце та воду і замішуємо м’яке тісто.
Викладаємо тісто на змащену жиром і посипану борошном форму, розприділяємо по всій її поверхні, проколюємо виделкою.
Загортаємо харчовою плівкою і ставимо на півгодини до холодильника. Далі вистеляємо зверху пергамент, висипаємо квасолю чи рис… І печемо з тягарем в розігрітій до 180 градусів духовці 10-15 хвилин. Пергамент з фасолею забираємо з тіста і ще підпікаємо його п’ять хвилин. До речі, фасолю не слід викидати, адже її можна використати для наступних пирогів.
Далі виливаємо на корж начинку. І печемо пиріг 35-40 хвилин.
Різати яскравого красеня бажано, коли він повністю охолоне, найкраще дати йому відпочити через ніч.
Comments are closed.