Політика

У Франківську міністр юстиції пояснив, чому юристам потрібно заборонити заочне навчання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Майбутній юрист щонайменше чотири роки повинен провчитися стаціонарно. Про це під час прес-конференції в Івано-франківську нагадав міністр юстиції Павло Петренко.

“Якщо ти юрист, то мінімум чотири роки повинен провчитися стаціонарно. Щоб потім ти не калічив свою долю і не калічив долю людей, з якими ти стикаєшся, будучи адвокатом, суддею, прокурором, держслужбовцем”, – підкреслив він.

Міністр переконаний, що вимоги до майбутніх юристів є не менш високими, ніж до майбутніх медиків, тому система вищої юридичної освіти в Україні, так само як і освіти медичної, повинна бути стаціонарною.

Пропоновані нововведення, вважає Петренко, допоможуть уникнути нинішнього спотворення юридичної освіти.

“Юридичну освіту за останні десятиліття просто спотворили через її комерціалізацію. Коли випускали юристів, вибачте, кулінарні технікуми, – пояснив голова Мін’юсту. – Ось такий горе-фахівець, який отримує ось такий горе-диплом, потім через якісь зв’язки влаштується, наприклад, у правоохоронний орган, не знаючи базових азів юридичної науки, юриспруденції, прав людини, і почне калічити долі інших людей”.

Важливо, що випускні іспити для бакалаврів-юристів будуть у вигляді ЗНО. Так, як показали результати цьогорічного тестування, чверть студентів навіть не набрала мінімальної кількості балів (25 із 70). Відповідно на магістратуру вони вступити не зможуть.

Концепції реформи юридичної освіти вже напрацьовується і вступить в дію в 2019 році.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.