Політика

У супермаркетах знизяться ціни на молочні продукти та м’ясо птиці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Антимонопольний комітет України зобов’язав 10 найбільших торговельних мереж знизити роздрібні ціни на молочні продукти та м’ясо птиці адекватно зменшенню оптових цін виробниками, з якими укладені договори на постачання такої продукції. Рішення з цього приводу прийняте на засіданні Комітету сьогодні.

Вимоги висунуто до ЗАТ «Фуршет», ВАТ «МегаМаркет», ВАТ «АТБ-маркет», «ПАККО-холдинг», торгово-промислової корпорації «Fozzy Group», ТОВ «ЕКО», «Metro Cash & Carry Україна», ТОВ «Фудмаркет», ТОВ «Ашан Україна» і ТОВ «Адвентіс».

Торговельні мережі мають знизити роздрібні ціни зокрема на молоко, сметану, вершкове масло, твердий сир та м’ясо птиці. А також – сприяти укладенню прямих контрактів щодо реалізації такої продукції з безпосередніми виробниками, утримуватися від економічно необґрунтованого підвищення цін.

Під час засідання представники торговельних мереж публічно зобов’язалися виконати рекомендації Комітету та повідомили про початок роботи з перегляду цін.

«Антимонопольний комітет розраховує, що споживачі вже найближчим часом зможуть відчути зниження цін на соціально важливі для них продукти харчування. Це стосується і ситуації в регіонах, де працюють наші територіальні відділення. Ми здійснимо моніторинг ринку і перевіримо виконання своїх вимог. Якщо ж супермаркети після зниження оптових цін будуть виставляти продукти за старою роздрібною ціною, ми будемо розглядати це як зловживання ринковою владою», – зазначив, коментуючи прийняте рішення, в.о. голови комітету Юрій Кравченко.

Як уже повідомлялося, раніше Комітет висував вимоги до 11 виробників молочної продукції та 10 постачальників охолодженого м’яса птиці привести оптово-відпускні ціни до економічно обґрунтованого рівня і не допускати їх безпідставного підвищення. На вимоги Комітету уже відреагували ТОВ «Керуюча компанія «Терра Фуд», ТОВ  «Данон», ТОВ «Юнімілк», ДП «Мілкіленд-Україна», ВАТ «Звенигородський сироробний комбінат» та ВАТ «Миронівський хлібопродукт».

Проведений Комітетом аналіз ситуації показав, що об’єктивних причин для зростання цін на м’ясо птиці та молочні продукти немає.

Загалом органи Комітету здійснили понад 140 перевірок підприємств, що працюють на продовольчих ринках. За виявленими ознаками порушення конкуренційного законодавства розпочато розгляд 39 справ.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.