Політика

Під загрозою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Станом на 18 червня шляхом викупу було продано 18 ділянок (загальна площа — 14,4 га), — каже Дмитро Піщак. — Зараз по них йдуть проплати». Тут треба сказати, що це земля, якою покупці і так користувалися, тому що на ній розташовані їхні будинки. А після викупу вони отримують офіційне право розпоряджатися цією землею. За рішенням сесії міськради з 2006 року, ціна на таку землю складає приблизно третину від її ринкової вартості. Цього року за продаж таких ділянок до бюджету розвитку має поступити приблизно 10 млн. грн. Утім, оскільки йде відтермінування оплати, то за продаж цих же об’єктів гроші будуть надходити і в 2010 році (3,2 млн. грн.), в 2011‑му (2,9 млн. грн.).

Є ще одна ймовірність поповнення бюджету розвитку. Бо сесія міськради прийняла рішення про продаж 14 земельних ділянок (площа 2,76 га). Якби їх справді продали, то в цьому році поступило би 2,5 млн. грн., а у 2010 році — 1,1 млн. грн. Але наразі потенційні покупці не мають грошей і не укладають договори купівлі-продажу…

До речі, Дмитро Піщак зазначає, що продаж-викуп відбувається після двох рішень сесій. Перше — надає дозвіл на викуп, друге — затверджує ціни. Наразі є 36 ділянок, на які вже затверджено ціни (загальна площа 11,25 га). Прогнозована сума, яка могла би поступити до міського бюджету — 12,9 млн. грн. Із них 5,5 млн. грн. могло би надійти ще цього року, решта — у 2010 році.

Наразі маємо рішення сесій, на яких затверджений продаж п’яти ділянок на Калуському шосе — сьомий мікрорайон. Загальна прогнозована сума від продажу і до міського, і до державного бюджетів мала би становити 56 мільйонів. Але, як зазначив Піщак на нараді, ймовірність того, що землю продадуть, є дуже малою. Бо дуже висока стартова ціна — 593 грн./м2. Хоч вона і завищена за ринкову ціну у тому місці, затверджує її уряд, тож міська рада на цю цифру вплинути не може.

Єдині поступки, на які може піти міська рада, — це здешевлення вартості землі шляхом надання розстрочення терміном на три роки. Таким чином, за постановою Кабміну, покупець має заплатити 55 % одразу, тобто впродовж місяця з укладення договору, а решту — сплачувати протягом 36 місяців.

Начальник управління економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому Богдан Білик звернув увагу на те, що питання складне, тому очевидно треба буде провести стосовно цього нараду. Він зазначив, що є ряд підприємств, які готові викуповувати землю, але бюрократичне погодження всіх процедурних питань з викупу землі настільки довготривале та завантажене, що люди вже й не раді. Білик наголосив, що в місті слабо розвинута рекламна робота щодо аукціонів. Тож він запропонував використати гроші з програми соціально-економічного розвитку, які передбачені на створення іміджу і пропагандистські напрямки.

«Може в місті один одному і передають таку інформацію, — зазначив Богдан Білик. — Але ми в місті не маємо таких магнатів, які б могли ці землі викуповувати. Зате в інших областях, в тому числі Києві, Дніпропетровську, є люди, які зацікавлені в наших землях».

Він зазначив, що з такими темпами роботи, коштів в бюджеті розвитку не буде. Тож, той бюджет під загрозою. Заступник міського голови Олександр Дерев’янко підтримав цю пропозицію. Хтозна, може, на відміну від минулого року, цьогоріч бюджет розвитку буде виконаний.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.