Політика

Конституційний суд дозволив обмежити недоторканність депутатів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Конституційний суд дозволив обмежити недоторканність народних депутатів, передає ТСН. Так, суд визнав, що правоохоронні органи мають право заарештовувати депутатів за наявності обвинувачувального вироку суду та згоди Верховної ради. Про це йдеться у рішенні КС у справі щодо конституційності законопроекту про внесення змін до Конституції про гарантії недоторканості для окремих посадових осіб. Закон передбачає коригування інститутів недоторканності президента і депутатів.

Зокрема, запропоновано скасувати в чинній редакції Конституції частину 1 статті 80, якою депутатам гарантується депутатська недоторканність. Суд вирішив, що вилучення цієї норми Конституції не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина.

Крім того, в частині 2 статті 80 Конституції встановлено, що депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Законопроектом пропонується вилучити цю норму Конституції.

КС дійшов до висновку, що вилучення з частини 1 статті 80 Конституції положення “за винятком відповідальності за образу чи наклеп” обмежує права і свободи людини і громадянина.

Також законопроектом пропонується частину 3 статті 80 Конституції викласти в іншій редакції: “Народний депутат України не може бути без згоди Верховної ради України затриманий чи заарештований до набуття чинності обвинувальним вироком суду щодо нього”.

На даний момент депутат не може бути без згоди ВР притягнутий до кримінальної відповідальності, затриманий чи заарештований.

Суд дійшов висновку, що запропоновані зміни до частини 3 статті 80 не суперечать вимогам статті 157 Конституції.

Зазначимо, що Конституційний суд не дозволив обмежувати недоторканність президента України.

Суд визначив, що правоохороні органи не мають права затримувати чи заарештовувати главу держави, навіть за наявності обвинувачувального вироку суду.

Нагадаємо, 20 жовтня Верховна рада підтримала запропонований Партією регіонів законопроект щодо часткового обмеження недоторканності народних депутатів та президента України.

Законопроект дозволяє правоохоронним органам затримувати чи заарештовувати народних депутатів і навіть президента, проте для цього потрібен обвинувачувальний вирок суду та згода Верховної ради.

Перед цим Рада відхилила запропонований БЮТ аналогічний законопроект, який повністю позбавляв депутатів недоторканості, проте залишав цей привілей главі держави.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.