Політика

Архітектори вимагають змін у законодавстві

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці травня в Івано-Франківську відбулася дводенна конференція головних архітекторів обласних центрів Західної України. Тема – «Шляхи гармонізації процесів адміністрування у сфері містобудування». Тут архітектори поділилися досвідом і висловили стурбованість з приводу часткової неврегульованості процесів адміністрування та діяльності у сфері містобудування та архітектури. Зокрема, вони виявили та проаналізували недоліки в містобудівній діяльності. Резолюцію конференції вони оприлюднили лише сьогодні.

Перш за все, вважають вони, проблемою є те, що у функціонуванні містобудівного кадастру та відповідних служб, як правило, не узгоджуються основні процедури з обміну інформацією для наповнення містобудівного кадастру. Мовляв, при наданні вихідних даних для проектування основний акцент робиться на забудову вільної земельної ділянки. Проте недостатньо враховуються особливості та характер необхідної інформації при реконструкції, переобладнанні тощо.

Крім того, архітектори вказали на відсутність механізмів контролю щодо попередження можливих фактів підміни окремих розділів графічної частини МБУіО (фасади, генплан та ін.).

У забезпеченні збереження та охорони історико-містобудівної та архітектурної спадщини, на думку архітекторів, недостатньо забезпечується можливість здійснення контролю та швидкого реагування на порушення пам’ятко-охоронного законодавства, що призводить до незворотніх змін і руйнувань цінної забудови.

Вони зауважили, що в державі практично відсутній контроль за дотриманням у проектній документації вихідних даних для проектування на стадіях до початку будівництва, а усунення виявлених невідповідностей і порушень на стадії будівництва може бути надто складним і витратним…

Відтак учасники конференції головних архітекторів міст дійшли до висновку, що потрібні зміни у законодавстві. Мовляв, необхідно якнайшвидше привести до виконання п.5 постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011р. №556 «Про Порядок обміну інформацією між містобудівним та державним земельним кадастрами» – розробити та затвердити спільний наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Держземагенства щодо обміну інформацією.

На їхню думку, для забезпечення збереження та охорони історико-містобудівної та архітектурної спадщини необхідно на законодавчому рівні передбачити створення муніципальної інспекції (муніципальної поліції) з питань контролю за дотриманням будівельного реставраційного та пам’яткоохоронного законодавства для швидкого реагування на відповідні порушення.

А для здійснення контролю за дотриманням законодавства розробити порядок обміну інформацією між відповідальними органами у сфері містобудування і архітектури та інспекціями держархбудконтролю. Зокрема, передбачити інформування інспекцією ДАБК про надходження заяви на отримання декларації про початок виконання будівельних робіт і надання службою містобудівного кадастру відповідної довідки про наявність зареєстрованих вихідних даних на проектування.

Відтак, учасники конференції звернулися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства культури України та до місцевих органів з проханням врахувати рекомендації конференції щодо врегулювання процесів адміністрування у сфері містобудування та архітектури.

Чи зверне увагу на архітекторів міністерство, можемо тільки здогадуватися.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.