Погляд

Максим Карпаш: Три крапки нового етапу війни

Google+PinterestLinkedInTumblr

Три крапки часто у письмі означають завершення тексту, але й передбачають певне продовження. Події останніх днів для мене свідчать якраз про три крапки. Вони стоять окремо, але разом означають продовження цієї фази війни до нового етапу. На якому можливе всяке, пише Максим Карпаш у Репортері.

Максим Карпаш, проректор Університету Короля Данила новини Івано-Франківська

Крапка перша

Жодних переговорів, окрім умов їхньої капітуляції (виведення їхніх військ/відновлення наших кордонів у межах 1991 року), з московією бути не може. Масовані обстріли цивільних об’єктів, прямо по вулицях міст і містечок – не можуть бути виправдані просто ніяк.

Саме у такий спосіб діють терористи типу Хезболли, коли обстрілюють Ізраїль. Вони просто запускають ракети в надії, що влучать хоч кудись, наженуть страху. Як бачимо, великого страху на ізраїльтян нагнати не вдається. Останніх 30 років населення цієї країни зростає навіть попри те, що вона власне оточена активними чи пасивними ворогами. Нам теж слід зрозуміти, що після нашої перемоги наші сусіди на півночі та сході залишаться на своїх місцях. Рівень їхнього зашквару не зміниться, тому життя в «ізраїльському режимі» чекає нас на довгі роки.

Крапка друга

Енергетична війна у повному розпалі. Ворог цілком очікувано націлює свої ракетні удари й по енергетичних об’єктах. Теплоелектростанції, підстанції, трансформатори – об’єкти електричної галузі. Під удар також можуть потрапити об’єкти газової та нафтової промисловості – компресорні, насосні станції, підземні сховища газу, нафтобази і тому подібне.

Читайте Максим Карпаш: Газові й інформаційні бульбашки

До слова, ми тепер чітко усвідомлюємо, наскільки важливою є робота енергетиків, аварійних служб усіх секторів – газовиків, електриків, усіх інших. Швидкість та складність робіт, виконуваних ними у ці місяці, просто вражає. Відповіддю на частину цих викликів має бути використання відновлювальних джерел енергії – сонячних панелей, геліоколекторів, біомаси тощо. Так, взимку ефективність цих технологій знижується, але це краще, ніж нічого.

Крапка третя

Нам слід поставитись до викликів у сфері енергетики, зв’язку та продовольства цілком серйозно. Психологічно після цих масових ударів ми вже готові до таких ситуацій. Перший шок пройшов, і нам варто почати активно готуватись до аварійних ситуацій. Цілком можливі удари окупантів по системах зв’язку – відсутність інтернету, телевізійного, телефонного та радіо-зв’язку може мати раптовий характер – слід морально та організаційно підготуватись. Хоча б домовитися з рідними, як ви будете підтримувати зв’язок, де зустрічаєтесь і т.д.

Читайте Максим Карпаш: росія розбитих ліхтарів

Враховуючи параноїдальну схильність російського керівництва останніх трьох століть щодо знищення українців, не можна виключати удари й по складах продовольства. Заморити нас голодом – давня їхня мрія.

А ще три крапки у поточний момент означають продовження війни – тримаємо стрій, підтримуємо ЗСУ, працюймо!

Максим Карпаш, професор Університету Короля Данила

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.