У четвер, 23 січня, у книгарні видавництва «Лілея НВ» презентували книгу про найбільшу споруду Станиславова.
Вона вийшла у серії «Моє місто» видавництва «Лілея-НВ» у грудні 2019 року, її автор – франківський краєзнавець Іван Бондарев, пише «Репортер».
«Над цією книжкою працював доволі довго, – говорить Іван Бондарев. – Використовував різні джерела, креслення, газети. Збирав усю інформацію, яка тільки є. Брав історії наших різних істориків, льотчиків».
До теми: «Діброва» з літаками. У вересні 1939 року Станіслав перетворили на потужну військову базу
За словами Бондарева, писати книжку він почав, коли закінчив військову кафедру ІФНТУНГ та пішов служити саме в частину, яка розташована за адресою Чорновола, 119 а. Вже пізніше дізнався, що колись на цьому місці була в’язниця, з якою пов’язано багато міфів та історій.
В описі до книжки йдеться:
«Це книжка про найбільшу споруду міста часів Австро-Угорської імперії. А ще про потужну в’язницю, з якої неможливо було втекти (теоретично). А ще про концтабір, який більше нагадував санаторій. Також тут ідеться про відважних льотчиків і не менш відважних авіатехніків. Усе це об’єднує одна адреса – Чорновола, 119 а».
До теми: Як змінився Франківськ за 100 років. В’язниця Діброва
Востаннє тюрма «Діброва» була, власне, в’язницею під час війни. Німці влаштували там табір для голландських полонених. У 1944 році голландців евакуювали й важко сказати, хто господарював у «Діброві» потім.
А нова сторінка в її історії почалась у 1945, коли там отаборилися військові авіатори.
«Поки що надрукували 500 примірників, – говорить Бондарев. – Якщо буде добре продаватися, то без проблем надрукуємо ще».
До теми: Легенди Станиславова. Дірява Діброва
З 2008 року статті Івана Бондарева друкуються в обласному тижневику «Репортер». З 2015 року в газеті вийшла серія публікацій про «Діброву».
Comments are closed.