Відео Люди

В Івано-Франківську створили вишивані обереги для українських вояків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську у греко-католицькій школі імені Святого Василія Великого відбулось свято вишивальниць “Як на Варвари дівчата збирались”, повідомляє ZIK.

10858399_1523559481229440_8790883652006445511_n

Відродити стару українську традицію вишивати на день святої Варвари спробували представники Івано-Франківського міського управління освіти і товариства “Просвіта”. Вони запросили майстринь традиційної української вишивки зібратися у школі, щоб продемонструвати свій хист. Кожна вишивальниця не тільки поділилася секретами створення вишиваних узорів, але й приготувала особливий оберіг – для вояків антитерористичної операції.

“Дівчата самі визначали, що це буде за оберіг – чи то серветочка, чи хусточка, чи вишиваний рушничок. Обов’язковим елементом вишивки є напис “Повертайся живим”. Ми не хотіли нікого примушувати, це все вони робили від душі”, – розповіла співорганізаторка заходу, заступник начальника міського управління освіти і науки Світлана Уварова.

“Ми принесли свій оригінальний оберіг – це маленька вишита торбинка з ароматними травами. Ми хочемо, аби боєць, відчуваючи запах липи, ромашки, чорнобривців, чебрецю, згадував свій рідний край. Також ми написали на оберезі побажання щасливої долі та швидкого повернення додому”, – зауважила вчителька народних ремесел гімназії № 1 Оксана Царевич.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні