Люди

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні пересадили нирки двом прикарпатцям від посмертного донора

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні пересадили нирки двом прикарпатцям 44 та 57 років від посмертного донора.

Оперувати місцевим медикам допомагали лікарі Першого медичного об’єднання Львова, повідомили на Facebook-сторінці медзакладу.

Органи для трансплантації взяли у 63-річного іванофранківця, у якого констатували смерть мозку. Його родичі підписали згоду на посмертну пересадку органів.

Усього система відібрала одинадцять людей із загальноукраїнського електронного реєстру, які в черзі на трансплантацію. Проте після кросс-матчу, відповідного тестування у нашій лабораторії, яке ми провели, щоб унеможливити відторгнення, найкращі показники для пересадки від цього донора були у двох чоловіків, яким і пересадили дві донорські нирки, — цитують транспланткоординаторку Лілію Шевагу.

Печінку цього донора сьогодні пересаджують пацієнту у Львові, йдеться в дописі.

Пацієнти з приживленими нирками дякують своєму донору та його родині. Трансплантаційна бригада обласної лікарні радіє, адже ще двоє пацієнтів отримали шанс змінити якість життя на краще й уже не є залежними від гемодіалізу, — пишуть на Facebook-сторінці медзакладу.

Загалом в обласній клінічній лікарні зробили сім трансплантацій від посмертних донорів.

Читайте також: «Бувало, цілували хліб». Як благодійна їдальня «Карітасу» щодня годує місцевих та переселенців (ФОТО, ВІДЕО)

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.