Люди

Українські хірурги видалили жінці пухлину вагою 7 кг

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Львівські лікарі першими в Україні навчилися боротися з гігантськими пухлинами.

До лікарні 59-річна мешканка Львівщини самостійно прийти не могла, на це було дві причини. Перша: у неї є надмірна вага. З’ясувати, скільки вона важить (що дуже важливо, передусім, для анестезіолога) лікарям так і не вдалося, бо не було відповідної ваги. Лікарі припускають, що десь під 200 кг, оскільки вага на 160 кг показала максимум. Друга причина: на кожному стегні у жінки були просто гігантські пухлини. На лівій нозі розміром 40х25 см, на правій – 20х15 см. Вони заважали жінці ходити, а відсутність руху автоматично призводила до зростання маси тіла, повідомляє ZAXID.NET.

«Пухлини на ногах почали рости кілька років тому, – розповіла хвора. – Та я до лікарів не зверталася, бо мені соромно було. А пухлини ставали все більших розмірів й діти наполягли, аби я їхала на консультацію до Львова».

У лікарні після обстежень жінці поставили діагноз: слоновість обох кінцівок, пухлини обох стегон. Слоновість – це хронічне потовщення шкіри та підшкірної жирової клітковини, що супроводжується різко вираженим застоєм лімфи. Це захворювання нерідко виникає у людей, які перенесли оперативні втручання, під час яких було видалено частину лімфатичних вузлів, що призвело до порушень лімфатичного відтоку. Та ця пацієнтка не перенесла жодної операції, а до слоновості і виникнення пухлин, за словами лікарів, призвела надмірна маса тіла.

Жінку терміново почали готувати до операції. Ця складна операція тривала всього годину. За словами професора Ігоря Кобзи, вона не є для бригади хірургів складною, бо вони, як кажуть, вже мають набиту руку. Це вже третя операція з видалення великих пухлин у цьому році. Першу операцію з видалення пухлини вагою 15 кг судинні хірурги Львова провели наприкінці березня цього року.

Це була дуже ризикована операція, бо медичних протоколів оперування таких пухлин нема. Колеги з інших областей України та й навіть з-за кордону не могли поділитися досвідом, бо таких оперативних втручань не проводили. Під час операції могла бути велика крововтрата, адже кожен сантиметр пухлини мав свою судинку. І рана після видалення пухлини таких розмірів доволі велика, погано заживає, бо виділяється лімфа і вона постійно волога. На щастя, операція пройшла успішно, без ускладнень.

Під час другої операції пацієнтці видалили пухлину вагою 10 кг. Пухлина, яку видалили жінці, менша, вона, за словами судинного хірурга Тараса Кобзи, важить 7 кг. Її відправили на аналіз, але за попередніми даними – це лімфоліпома.

 

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.