Гоління – це обов’язкова, щоденна процедура практично для кожного чоловіка. Для її виконання використовуються два варіанти – одноразовий чи багаторазовий станок або електробритва.
Кожен з цих способів має свої переваги і недоліки, та суперечка на тему, що з них вибрати буде абсолютно даремною, але є кілька вагомих аргументів, які дозволять вам правильно розставити пріоритети:
- Час. Використання електричної моделі скорочує тривалість процедури приблизно на третину.
- Стан шкіри. Регулярне застосування станка для гоління часто призводить до утворення тріщин та дрібних подряпин, а його електричний аналог практично не викликає пошкоджень.
- Додаткові можливості. Електробритви легко справляються з видаленням щетини будь-якої жорсткості, форми та довжини без косметичних засобів.
Наведені фактори сприяють зростанню популярності цих приладів і все більше чоловіків віддають перевагу саме електричному варіанту.
Сіткові та роторні моделі
Автором електробритви є полковник у відставці, американський винахідник Джейкоб Шик. У листопаді 1923 року він отримав патент, а потім налагодив серійне виробництво цього приладу. Конструкція складалася з двох ножів: рухливий запускався двигуном та зрізав щетину, а нерухомий – захищав шкіру від випадкових порізів.
Спочатку споживачі з недовірою поставилися до новинки, тому автору довелося доопрацювати конструкцію, а також представити відразу декілька варіантів створення цього приладу, щоб зацікавити потенційних споживачів. За однією версією Джейкоб отримав контузію або поранення і просто не міг використовувати звичайний станок, а за іншою – на це відкриття його підштовхнула служба на Алясці, де були проблеми з гарячою водою. Як би там не було, але всі вжиті заходи допомогли новинці стати популярною і до середини 30-х компанія Шика продала більш ніж 1,5 мільйони екземплярів.
Джейкоб є автором сіткової конструкції, яка й досі використовується, але в вдосконаленому вигляді. Зрізані волоски як і раніше потрапляють всередину голівки для гоління крізь прорізи, але збільшилася кількість ножів і потужність приладів. Сітковий варіант рекомендується власникам чутливої шкіри, а також при наявності акне.
У 1939 році з’явилася перша роторна модель, яку розробив талановитий інженер Олександр Хоровець. За основу він узяв вже відому американську конструкцію, але стаціонарний ніж отримав можливість обертатися та був доповнений 3 лезами. Сьогодні цей варіант має нерухому головку з закріпленими 2-3 фрезами, розташованими під певним нахилом. Таку систему зазвичай називають плаваючою і саме вона забезпечує бездоганне, гладке гоління, а також відмінно справляється з нерівномірно відрослою щетиною.
На що звернути увагу при покупці
На сайті https://makeup.com.ua/categorys/900599/ представлені оригінальні моделі з сітчатою або роторною конструкцією. Вони виготовлені провідними світовими брендами і відповідають всім міжнародним нормам якості та безпеки.
Перед покупкою електробритви, крім принципу роботи, звертаємо також увагу на наступні технічні характеристики:
- Кількість елементів для гоління. Від цього показника залежить швидкість виконання процедури. Більшість роторних варіантів наділені 2-3 головками, а сіткові мають 1-3 в залежності від класу моделі.
- Можливість вологого використання. Виробники пропонують особливі електробритви, які можна використовувати в душі одночасно з косметичними засобами (піна, гель, крем). Такі прилади розроблені з урахуванням особливостей чутливої шкіри.
- Плаваючі головки. Рухливість цих елементів дозволяє їм змінювати своє положення в залежності від контурів обличчя.
- Триммер. Це особлива насадка, яка полегшує обробку важкодоступних ділянок, а також моделює форму вусів, бакенбардів, бороди.
- Покриття лез. Матеріал напилення забезпечує певний дерматологічний ефект, впливає на якість гоління, наприклад, титанове напилення знижує ризик алергічних реакцій, має антибактеріальну дію, а наночастинки вуглецю збільшують термін служби лез.
- Електроживлення. Найкращим варіантом буде комбінована модель, яка працює як від мережі так і від акумулятора. Також варто поцікавитися тим, скільки часу прилад може працювати без підзарядки і наявністю відповідного індикатора.
- Додаткові ефекти. Вони можуть найрізноманітнішими, тому ми наводимо тільки деякі з них. Вбудований мікропроцесор зчитує параметри щетини і забезпечує ефективне гоління незалежно від її жорсткості або довжини, спеціальний гребінь піднімає кучеряві та короткі волоски, щоб полегшити їх захоплення, смужка алое вера заспокоює, живить шкіру під час процедури, залишає відчуття зволоженості.
- Компактність. Для тих, хто планує використовувати прилад під час поїздок, виготовляються портативні варіанти. Важливою перевагою буде наявність футляру, який забезпечує безпечне транспортування.
Прості правила гоління електробритвою
Для того, щоб зробити процес комфортним і звести до мінімуму негативні реакції з боку шкіри, важливо правильно виконувати процедуру. Навіть якщо ви придбали дорогий, суперсучасний прилад, важливо при його використанні керуватися такими принципами:
- Злегка натягуйте шкіру для покрив став більш гладким.
- Волосся найкраще зрізається проти його зростання.
- Роторну модель переміщуємо легкими, круговими рухами, а сіткову – вгору та вниз по прямій.
- Не варто занадто притискати головки до поверхні, оскільки це збільшує ризик подразнень.
- Найкраще виконувати процедуру в ранкові години.
- Після гоління не слід відразу виходити на вулицю, адже шкірі необхідний невеликий відпочинок.
Електробритва – це простий і зручний в експлуатації прилад, який успішно справляється зі щетиною будь-якої жорсткості. Різноманітність запропонованих моделей дозволяє підібрати найкращий варіант з урахуванням особливостей шкіри, а також ваших побажань і потреб.
На правах реклами
Comments are closed.