Люди Світ

У Франківську визначили шістьох переможців “зимової хвилі” міських грантів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

4 жовтня, платформа “Тепле Місто”оголосила шість проектів-переможців програми “Міські Ґранти”. Загальний бюджет зимової хвилі конкурсу склав 90 тис 500 грн.  Загалом на ґранти подавали 16 проектів.

Оцінювання учасників проводила незалежна комісія. Команди, що увійшли у шорт-лист конкурсу, презентували свої ідеї перед експертами “наживо”, серед яких обрали шість проектів, спрямованих на покращення життя Івано-Франківська та його мешканців.

Проекти на зимову хвилю “Міських Ґрантів” подавали з 21 серпня по 21 вересня. Загалом надійшло 16 проектів, дев’ять з яких потрапили у фінал, пише Курс.

“Сумарний бюджет хвилі складав 90 тис 500 грн, – повідомила менеджер “Теплого Міста” Катерина Мельник. – Відмінність теперішньої хвилі в тому, що ми збільшили бюджет – на один проект відвели до 20 тис грн. Фонд підтримки проектів складається з внесків більш як 60 компаній – учасників платформи “Тепле Місто”.

Переможцями стали:

  • Проект “Просвіта душі і серця”, що ставить за мету формування команди волонтерів, які працюватимуть у медичних закладах та допомагатимуть персоналу і людям, які залишилися без догляду рідних.
  • Проект “Мультимедійний лекторій в студентському просторі Paragraph”, що передбачає облаштування професійного лекторію з усім необхідним обладнанням для розвитку молоді.
  • Ековиставка сучасного мистецтва “Експансія” – виставка сучасної фотографії та інсталяцій для привернення уваги до питань екології й ознайомлення з актуальним мистецтвом.
  • Проект “15-35-65”, що передбачає встановлення спортивного устаткування у дворі ОСББ “Пасічнянське” та спрямований на згуртування людей різного віку.
  • “Кубок Західної Ліги з гри Боча”, що передбачає організацію та проведення відкритого турніру з гри боча серед спортсменів із захворюванням опорно-рухового апарату із західних областей.
  • “Реставрація трьох старовинних вікон в Обласній Дитячій Бібліотеці на пл. Міцкевича, 4”. Мета зберегти історичну спадщину та показати дітям приклад бережного ставлення до старовинних архітектурних елементів.

Проект “Просвіта душі і серця”, що створює службу медичних волонтерів у лікувальних закладах Івано-Франківська. Благодійна організація понад три місяці працює у місцевому хоспісі та в Центральній міській лікарні. За цей час довкола засновниці проекту об’єдналися понад 30 франківців. Команда з 30 нових волонтерів була набрана впродовж останнього місяця. Саме на навчання і підготовку до роботи в лікарнях та хоспісі скерують грантову суму організатори проекту. З цього тижня їхня діяльність поширюється також на Обласну дитячу лікарню та онкодиспансер. БО “Просвіта душі і серця” створила 20-річна студентка франківського мед­університету Катерина Масляк. Ідея започаткувати новий волонтерський рух виникла після того, як дівчина повернулася з Канади, де провчилася півтора року.

Проект “Мультимедійний лекторій в студентському просторі “Параграф” ініціювала група молодих науковців та бібілотекарів Наукової бібліотеки ПНУ. За основу взяли подібний коворкінг-простір Київського політехнічного інституту. Читальну залу бібліотеки переформатують на простір розвитку, розповів керівник проекту Віктор Лесик. За його словами, загальний кошторис проекту з перевтілення нафталінового бібліотечного простору – 150 тис грн. Відкрити коворкінг планують вже у березні 2018 року. Кошти збирають у спосіб залучення грантів та від спонсорів. Проект отримав також 50 тис грн з міського бюджету – він став одним з переможців у проектах бюджетної участі від міськвиконкому. За ці гроші придбають техніку.

Екологічна виставка сучасного мистецтва “Експансія” буде реалізована у виставковому просторі галереї “Арт-на-Мур” франківського “Бастіону”. Проект, що його підтримало “Тепле Місто”, поєднає фотопроекти, тематичні інсталяції та відео для того, щоби привернути увагу до “сміттєвої” пролеми у містах України. Об’єкти експонувалися на виставках у Дрездені та на Венеційському бієнале.

4-5 листопада на базі Коледжу фізичної культури у Франківську відбудеться “Кубок Західної ліги з гри Боча”. Проект, що його втілює спортсмен, капітан команди Михайло Масляк, передбачає організацію та проведення відкритого турніру серед спортсменів на візках. Участь візьмуть команди з боча із Львівської, Закарпатської, Волинської, Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей. На Прикарпатті команда об’єднує 10 спортсменів-спинальників, завоювала срібло та золото на всеукраїнському чемпіонаті з гри боча.

“Хочемо людей з інвалідністю долучити до спортивних активностей. Бо це найкраща для них реабілітація”, – каже Михайло Масляк. На змагання мають намір запросити як глядачів більш як 300 франківців з інвалідністю.

“Тепле місто” грантом підтримало реставрацію трьох старовинних вікон у “Казковій вежі” обласної дитячої бібіліотеки Франківська. Це своєрідне продовження проекту реставрації старовинних дверей, що його в нашому місті реалізує ініціатива “Франківськ Який Треба Берегти”. В майбутньому вежу дитячої бібліотеки планують зробити доступною для маленьких читачів і їхніх батьків. А також повернути їй туристичну привабливість.

Проект “15-35-65”, що його представило ОСББ “Пасічнянське”, заявив обладнання спортивно-відпочинкового майданчика для мешканців чотирьох багатоповерхівок. Ідея полягала в тому, щоби об’єднати на цьому майданчику різні покоління франківців – від 15 до 65 років. Проект профінансували частково – ОСББ отримало гроші на вуличний тенісний стіл.

Програма “Міські Ґранти” започаткована платформою “Тепле Місто” для підтримки прогресивних міських ініціатив у 2015 році. Загалом за час існування програми було підтримано 25 проектів.

Наступну хвилю програми “Міські Ґранти” оголосять в січні 2018 року, повідомив координатор програми Назар Максимів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.