Люди

На Прикарпатті з початку року зареєстрували більше 6 сотень хворих на кір

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 9 серпня, в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні розповіли про епідемічну ситуацію з кором в області.

За словами Наталії Ковбасюк, заступника директора ДУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України”, з початку року було уже вісім спалахів хвороби в області. Станом на 8 серпня, зареєстровано 651 випадок захворювання на кір. Найбільше число хворих – у Івано-Франківську (109 осіб) та у Богородчанському районі (88 осіб). Серед усіх хворих – 498 дітей віком до 15 років. Серед вагітних жінок хворобу зафіксовано лише у чотирьох випадках. Летальних випадків немає.

“Попередній спалах кору був у 2011-2012 роках. З 2015 року ми говорили, що наступний спалах очікується у 2016-2017 році, – повідомляє Марія Бойко, обласний епідеміолог. – Тішить, що батьки звертаються до лікарів і хочуть зробити щеплення собі та своїм дітям, адже на сьогоднішній день усі заклади мають запаси вакцин проти кору.”

Спеціалісти повідомляють, що вакцинація дітям до 18 років проводиться безкоштовно, а от для старших бюджет ліків не передбачав, тому щеплення проводиться за власні кошти. Вакцина “Пріоріс”, виготовлена в Бельгії, замовляється у аптеках. Окрім того, за словами лікарів, вакцина не гарантує, що людина, яка зробила щеплення, не захворіє. Вакцина гарантує лише полегшене її перенесення без можливих ускладнень.

“Потрібно розуміти, що за кожною цифрою стоїть дитина, і серед них є велика кількість, які важко переживають хвороби, – розповідає Галина Бенько, обласний дитячий імунолог. – Хвороба починається як вірусна інфекція, але упродовж п’яти днів супроводжується дуже високою температурою.”

“Питання інфекційного захворювання кір набула такого темпу, що ми всі маємо про це говорити. Батьки повинні розуміти, що дітям потрібно робити щеплення. Ми б’ємо тривогу, бо через два-три тижні почнеться навчання, і між дітьми буде тісний контакт, – наголошує Ростислав Котурбаш, головний лікар ОДКЛ. – Це не є забаганки міністерства охорони здоров’я, це є потреба, щоб перервати ланцюг поширеності захворювання на кір.”

Також лікарі закликають представників освітянської спільноти агітувати батьків робити щеплення дітям, зокрема за допомогою санбюлетнів та профілактичних бесід.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.