Люди Фото

На горі Піп Іван цілодобово чергують шестеро рятувальників

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 27 жовтня, в управлінні ДСНС в Івано-Франківській області відбулася прес-конференція на тему: “Робота Чорногірського гірського рятувального поста“. Обговорили готовність служби до дій в умовах можливих надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду.

14795880_644003635760907_138505312_o

Начальник групи організації реагування надзвичайних ситуацій Тарас Бринда розповідає, що пошуково-рятувальний підрозділ активізувався влітку 2015 року. Він, каже Бринда, є унікальним. Установа є найвисокогірнішою в Україні. У рятувальників подібного досвіду роботи раніше не було, тому довелося працювати у тестовому режимі.

З серпня 2015 року рятувальники розпочали чергування. Бринда каже, що з початку потрібно було знайти доступ до питної води, приміщення для чергування. На горі Піп Іван була будівля, та її потрібно було привести в порядок та обжити.

“Ми почали активно вивчати питання зв’язку, як реагувати на ту чи іншу ситуацію, за скільки часу можна прибути на вершину гори чи в будь-яку іншу точку, – говорить Бринда. – Щоб все вивчити нам потрібно було 10 місяців. Уже 6 липня 2016 року ми приступили до цілодобового чергування”.

Додає, що унікальність підрозділу й у тому, що погодні умови часто напередбачувані, а тому й допомога у кожну пору року особлива.

Тарас Бринда каже, що гасло підрозділу – “Запобігти. Врятувати. Допомогти”, і рятувальники на 100% відповідають цим словам.

“Ми налагодили співпрацю з громадою, у нас є сторінка у соцмережі, де ми постійно висвітлюємо результат роботи, зазначаємо погодну ситуацію та стан гірських хребтів”, – говорить він.

Від 6 липня до сьогодні уже надали допомогу 27 особам. Деякі потребували обігріву, а деякі губились у тумані. Бринда каже, що навіть найдосвідченіші туристи можуть потрапити у небезпеку чи заблукати.

Рятувальник зазначає, що перед походом в гори треба добре вивчити маршрут, погодну ситуацію, а найкраще – дати звістку рятувальникам і зареєструватися перед сходженням.

Зараз працюють шестеро рятувальників, ще четверо мають пройти тестування і приєднатися до роботи. Крім того, їм активно допомагають волонтери. Тарас Бринда додає, що їхня робота не була б такою успішною без підтримки влади, яка виділяла кошти на закупівлю обладнання.

Незважаючи на те, що наближається зима, туристів в горах Франківщини немало. У серпні на гору зійшло близько 6000 людей. У жовтні – 551 людина, з яких 15 іноземців.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.