Кримінал Світ Фото

“Вирок написали заздалегідь”, – захист Романа Струца, якого засудили за вбивство валютника, подає апеляцію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вирок Івано-Франківського міського суду, за яким Романа Струца засудили до 8 років позбавлення волі, оскаржують у суді. Захист 26-річного іванофранківця, засудженого за вбивство валютника, вже подав апеляцію та чекає на суд.

До теми. П’ять років за… Роман Струц звинувачує міліцію у підроблених доказах по справі вбивства.

IMG_3285

Нагадаємо, Струца визнали винним у вбивстві, яке сталося ще у 2010-му. Роман писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Лише у червні цього року його, нарешті, відпустили під домашній арешт.

Роман Струц відбув у СІЗО з 5 квітня 2010 року по 18 червня 2015 року. А за новим законом, якщо рахувати рік у СІЗО за два роки ув’язнення, виходить, що Струц відсидів понад 10 років.

“Якщо суд перебуває в нарадчій кімнаті вдвічі менше, ніж час самого оголошення вироку, то очевидним фактом є, що вирок був написаний не в нарадчій кімнаті. Напрошується висновок, що вирок писав не суд присяжних, – каже адвокат Володимир Соботник. – 20 сторінок вироку просто написали заздалегідь”.

Нагадаємо, це перша в області справа, в якій був суд присяжних (Свистун, Римарук, Фітковська). Суд присяжних – одна з форм реалізації судової влади безпосередньо громадянами. Присяжні приймають вирішальне рішення або вирок, без участі професійного судді або суддів.

До теми. На речових доказах – лише дірки. На одязі Струца, якого судять за вбивство валютника, київські експерти крові не знайшли.

Суддя Іннеса Болюк оголошувала вирок по цій справі більше години. А у нарадчій кімнаті перед цим пробула не більше 20 хвилин, каже матір засудженого Жанна Струц.

“Ми наголошуємо у апеляційній скарзі, що частина доказів у цій справі є недопустимими, відповідно до положень чинного Кримінально-процесуального кодексу, – говорить Соботник. – Якби в Романа хоча б знайшли викрадені гроші – а їх знайшли у іншої людини, Василя Гошовського“.

Кримінальне провадження проти Гошовського, який раніше дружив із Романом, так і не відкрили. Він сказав правоохоронцям, що гроші дав йому Струц, на зберігання. Після цього Романа й затримали.

До теми. Екс-міліціонер у суді заявив, що справжній вбивця валютника давно у Польщі.

“Мене незаконно засудили за злочини, яких я не вчиняв. Докази, якими оперували в суді прокурори, повністю сфальсифіковані”, – пише Роман Струц у апеляції.

Захисники у своїй скарзі наголошують, що суд просто проігнорував алібі засудженого, адже його сусідка підтвердила, що була у Струців і Роман нікуди не виходив з дому у той час, коли сталося вбивство.

До теми. Алібі тікає за кордон. Свідок у справі про вбивство у Франківську отримувала погрози від міліції.

“Службові особи УМВС України в Івано-Франківській області, які були безпосередньо причетні до розслідування справи і які приймали активну участь в фальшуванні доказів банально, примітивно заплуталися в своїх злочинних діях і стати робити помилку за помилкою, – вважає другий адвокат у справі Євген Іщенко. – Суд займався лише тим, що спростовував алібі Струца, доводив, що працівники міліції не застосовували щодо Струца фізичне насилля, і намагався виправдати системні порушення працівниками міліції вимог діючого кримінально-процесуального законодавства.”

Адвокати Струца кажуть, навіть якщо апеляцію по цій справі залишать без задоволення – на цьому не зупиняться.

“Якщо вирок не скасують і кримінальне провадження не закриють, тоді звернемося до Вищого спеціалізованого суду та Європейського суду, – каже адвокат Володимир Соботник. – Наша ціль – виправдувальний вирок”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.