Кримінал Світ Фото

Прокуратура визнала невірну кваліфікацію дій Романа Струца, який вже відсидів п’ять років за вбивство валютника у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 3 вересня, прокуратура змінила обвинувальний акт щодо 26-річного Романа Струца, якого звинувачують у вбивстві валютника у 2010-му. За цей злочин франківець відсидів більше п’яти років у СІЗО, без вироку. Він писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Хлопець відсидів п’ять років у СІЗО, лише два місяці тому його, нарешті, відпустили під домашній арешт.

Відео із зали суду – внизу публікації

IMG_3501

Нині оголосили про заміну у колегії суддів – Володимир Попович отримав повістку й був мобілізований, а його місце зайняла суддя Олеся Зеленко. Учасники судового процесу не заперечили продовження розгляду справи із новим складом суддівської колегії.

До теми. Алібі тікає за кордон. Свідок у справі про вбивство у Франківську отримувала погрози від міліції

У справі Романа Струца, якого звинувачують у вбивстві валютника, прокуратура перекваліфікувала обвинувачення з “умисного вбивства з корисливих мотивів, вчиненого групою осіб” на “умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене групою осіб”.

IMG_3498

“Усі матеріали справи вже досліджені, допитали усіх свідків, – сказав прокурор у суді. – На підставі зібраних під час судового розгляду доказів, обвинувачення приходить до висновку, що дії Романа Струца були невірно кваліфіковані за пунктами 6 та 12 частини другої статті 115 ККУ. Тому є підстави для зміни обвинувачення у цій частині на частину другу статті 121 ККУ”.

До теми. Усі деталі по цій справі читайте у статті “Репортера” – “Краплі крові. Довга історія одного вбивства“.

За його словами, обвинувачуваний діяв спільно із не встановленою слідством особою з метою особистого збагачення, а “після заволодіння майном нанесення тілесних ушкоджень припинив”. Прокурор пояснив, що варто розмежовувати поняття умисного вбивства та умисного нанесення тяжких тілесних ушкоджень, та зазначив, що валютник Руслан Макар помер через шість днів після нападу.

До теми. П’ять років за… Роман Струц звинувачує міліцію у підроблених доказах по справі вбивства

IMG_3503

Відтак обвинувальний акт замінили. Аби із документом ознайомились сторони процесу, потрібен мінімум тиждень, пояснив адвокат Романа Струца Євген Іщенко.

“Заміною обвинувального акту прокурор заявив, що тут вбивства він не бачить, – коментує адвокат Євген Іщенко. – Вони визнали, що помилялися, що це було не вбивство, а тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть”.

Також суд продовжив Струцу запобіжний захід у вигляді домашнього арешту терміном на два місяці – до 3 листопата.

“Ми сподіваємося на виправдальний вирок. Сподіваємося на правосуддя, – каже адвокат Романа Струца. – Справа майже завершена. Залишилось дослідити експертизу, яку робили у Києві. Змінився склад суду, тому її результати ще не оголосили”.

До теми. На речових доказах – лише дірки. На одязі Струца, якого судять за вбивство валютника, київські експерти крові не знайшли. Документ

“Я не вважаю, що вирок – це кінець справи. Ми будемо добиватись виправдання”, – додала матір обвинуваченого Жанна Струц.

Цікаво, що цю кримінальну справу у грудні 2012 року суд направив на додаткове розслідування. Головуючий тоді суддя Наталія Деркач посилалася на те, що слідчі дослідили справу “неправильно, неповно та поверхово”, а досудове слідство не перевірило та не спростувало алібі Струца. Як слідчі спрацювали вдруге, визначить лише суд.

Наступне засідання – 2 жовтня о 14:00.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.