Гроші Кримінал

На Франківщині керівник відділення банку за шість років провів 150 махінацій з грошима клієнтів – справа дійшла до суду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
37- річний керівник одного з відділень банку, маючи доступ до інформації клієнтів банку, вирішив незаконно збагатитися.  Протягом 2009-2015 років він вчинив 150 кримінальних правопорушень щодо 22-х потерпілих. Справу спрямовано до суду.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції області.

Досудове розслідуванням встановило, що колишній 37-ми річний керівник одного з відділень банку мав доступ до інформації щодо діяльності та фінансового стану клієнтів банку,  що є банківською таємницею. І вирішив незаконно збагатитися – привласненням, розтратою та заволодінням грошима банку та клієнтів банку.

Чоловік редагував  і вносив завідомо неправдиві дані, які є персональними ідентифікаційними відомостями клієнта, без відома та згоди клієнта. А також  розривав депозитні договори, отримуючи доступ до рахунків клієнтів та можливість розпоряджатися  наявними на ньому коштами на власний розсуд

“Колишній керівник відділення формував завідомо неправдиві виплатні касові документи, на підставі яких отримував готівку в касі чи електронні розрахункові документи, перераховуючи депозитні кошти на інші рахунки, – повідомляють в поліції. – Неодноразово вносив до клієнтської бази неправдиві відомості про клієнтів банку, а саме  без їх відома підв’язував заздалегідь придбані номера мобільних телефонів, фотографував третіх осіб, у випадках коли обов’язкова валідація фотографії клієнта, без відома та доручення клієнтів замовляв, оформляв та отримував платіжні картки на їх ім’я, на які за допомогою програмних комплексів банку таємно здійснював безготівкові перекази депозитних коштів з рахунків клієнтів, завдаючи їм збитки”.

Слідчий суддя за клопотанням слідчого обрав шахраєві міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

“26 березня Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом прокуратури Івано-Франківської області завершено досудове розслідування з направленням до суду обвинувального акта у кримінальному провадженні за фактом заволодіння грошовими коштами клієнтів банку за ч.ч. 2, 3, 4 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.ч. 1, 2 ст. 366 КК України (Службове підроблення),  ч. 2 ст. 200 КК України (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення), ч. ч. 1, 2 ст. 361 КК України (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), ч.ч. 1, 3 ст. 362 КК України (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї)”, – йдеться в повідомленні.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.