Національний банк повідомив в поліцію про навмисне пошкодження заставленого майна за наданим кредитом рефінансування банку “Фінансова ініціатива”.
Про це повідомляє ЕП з посиланням на пресслужбу НБУ, пише Репортер.
У 2014 році пов’язане з Олегом Бахматюком ТОВ “Кристал” надало Національному банку в заставу будівлі та споруди колишнього цукрового заводу, загальною площею 23 тис. кв. м, на 2 млрд грн, розташованого в місті Браїлів Вінницької області.
Невдовзі позичальник припинив обслуговування наданого кредиту, внаслідок чого НБУ розпочав процес судового стягнення боргу. Національний банк отримав наказ Господарського суду Вінницької області від 2 жовтня 2019 року щодо звернення стягнення на зазначене майно через його примусовий продаж на прилюдних торгах та розпочав його виконання.
Проте замість того, щоб співпрацювати з Національним банком щодо погашення заборгованості за кредитом рефінансування, ТОВ “Кристал” своєю бездіяльністю допустило псування заставленого майна, що призвело до зменшення його вартості в процесі примусового стягнення.
Читайте: У Бахматюка знову поскаржилися президенту через НАБУ
У жовтні 2019 року під час проведення державним виконавцем виконавчих дій щодо заставленого майна представниками Національного банку, які брали в них участь, встановлено, що стан цього майна значно погіршився, якщо порівнювати з його попереднім оглядом у травні 2018 року.
“Більшості будівель завдано значної шкоди внаслідок вирізання обладнання цукрового заводу, яке було вмонтовано в будівлі. Водночас окремі будівлі зруйновано, що значно зменшує ринкову або ж початкову вартість майна на торгах та, відповідно, суму коштів від його продажу, що має надійти на погашення кредиту рефінансування”, – проінформував начальник відділу супроводження виконавчого провадження Управління роботи з проблемними активами Євген Булавін.
Національний банк не виключає причетності керівництва ТОВ “Кристал” до навмисного пошкодження заставленого майна. У зв’язку з цим подано відповідне звернення до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення.
Нагадуємо:
Національне антикорупційне бюро повідомило фактичному власнику Олегу Бахматюку та ексголові правління ПАТ “ВіЕйБі Банк” Денису Мальцеву про підозру у заволодінні 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком.
11 листопада НАБУ заявило про затримання 7 осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком у 2014 році ПАТ “ВіЕйБі Банк”.
Йдеться про колишніх та чинних посадовців Національного банку, “ВіЕйБі Банк” та приватних компаній, пов’язаних із кінцевими бенефіціарами “ВіЕйБі Банку”.
Фонд гарантування вкладів виставив на продаж майно збанкрутілого банку Бахматюка
Як стало відомо, НАБУ затримало екс-заступника голови Національного банку Олександра Писарука.
Причина — можливі зловживання у справі щодо збанкрутілого банку Олега Бахматюка.
Олександр Писарук в 2014-2015 роках працював першим заступником глави Національного банку і відповідав за банківський нагляд. Тоді НБУ очолювала Валерія Гонтарєва.
У жовтні 2014 року Нацбанк виділив ВіЕйБі Банку стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн.
В листопаді 2014 року Нацбанк визнав банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію.
Справу Бахматюка НАБУ почало розслідувати в жовтні 2016 року. Детективів зацікавив факт виділення Нацбанком стабілізаційного кредиту для фінансового оздоровлення банку.
Слідчі бюро вийшли на фінішну пряму, але генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію. Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у “ВіЕйБі банку” зберігалися поліцією у підвалі стороннього підприємства і були затоплені.
Сама Гонтарева каже, що затримання Писарука є посиленням терору з боку влади.
Вищий антикорупційний відправив під цілодобовий домашній арешт колишнього виконувача обов’язків начальника управління НБУ по Києву та Київській області Миколу Каленського в справі про привласнення стабілізаційного кредиту для “VAB Банку”.
Суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту із правом внесення 15 млн грн застави колишній директорці генерального департаменту банківського нагляду НБУ Аллі Шульзі.
Comments are closed.