Історія опціонів налічує сотні років. Спочатку вони використовувалися для мінімізації торгових ризиків.
В опціонному контракті об’єктом торгів виступає не товар, а право на його майбутню купівлю або продаж за фіксованою ціною. Угода має наступні основні параметри: вид активу, його кількість, терміни і ціна виконання, тип опціону (put чи call).
У 1973 році почали торгувати опціонами на біржах. Чиказька біржа опціонів стала першою у цьому виді трейдингу і розробила основні правила. Опціонна торгівля швидко поширювалася по світу, розвивалася і змінювалася, до контракту стали додавати додаткові параметри, що впливають на величину премії. Так з’явилися екзотичні бінарні опціони дуже схожі на букмекерський бізнес.
Подальшу історію бінарних опціонів можна розділити на три етапи:
- Перший етап – позабіржова торгівля. Цей період тривав до 2008 року. В цей час бінарний опціон вважався екзотикою і не мав вторинного ринку, тобто він не міг бути перепроданий іншому покупцеві.
- Другий етап характеризується біржовою торгівлею бінарними опціонами. Він почався з 2008 року, коли Чиказька біржа, що лідирує в опціонній торгівлі і славиться своїми інноваціями, стандартизувала контракти і почала регулярно публікувати біржові котирування бінарних опціонів. У наступному 2009 році торгівлі опціонами на platforma opcji binarnych стрімко розрослась у мережі Інтернет.
- Третій етап розпочався у 2012 році з рішення Кіпрської комісії з цінних паперів і бірж включити бінарні контракти у список фінансових інструментів. Комісія зобов’язала фірми, пов’язані з бінарним трейдингом на території ЄС, отримати ліцензію. Таким чином, на європейському ринку бінарних опціонів з 2012 року з’явився регулятор, а наявність його ліцензії стало надійним захистом від шахрайства. В даний час Комісія контролює ринок, проводить перевірки, розглядає скарги і позбавляє ліцензії брокерів, які порушили правила торгівлі.
Бінарні опціони – ефективний інструмент сучасної біржової торгівлі, який активно використовується як досвідченими трейдерами, так і новачками, які вирішили спробувати свої сили на фінансовому ринку. Зовнішня простота торгівлі бінарними опціонами залучає все нових і нових учасників і її популярність постійно зростає. Anglų kalbos kursai ir vaikų dienos vasaros stovyklos Kaune ir Vilniuje, Klaipėdoje Intellectus tinklapyje
У сфері позабіржової торгівлі досі законодавчо ситуація не врегульована. У деяких країнах торгівля бінарними опціонами прирівняна до гемблінгу.
Так, наприклад, у Великобританії бінарні опціони до недавнього часу регулювалися Комісією з азартних ігор. Але, зважаючи на високу ступінь ризиків, з 3 січня 2018 року роль регулятора діяльності бінарних брокерів і функція ліцензування даного виду діяльності перейшла до Управління по фінансовому регулюванню і нагляду (FCA), яка застосовує жорсткі заходи до компаній-порушників. У Бельгії торгівля бінарними опціонами повністю заборонена, а у Франції існує заборона на її рекламу.
В Україні бінарний трейдинг отримав широке поширення з 2011 року. Але до цього часу ринок бінарних опціонів в Україні не регулюється з боку держави і являє собою сіру зону.
Comments are closed.