Соціум

Будка з пивом на дорозі. У Франківську на місці розвороту автобусів встановили МАФ (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську на вулиці Хоткевича облаштували ділянку для розвороту маршрутних автобусів. Постелили свіженький асфальт, наставили знаків. І прямо на місці для розвороту, під знаком «парковка» встановили МАФ (мала архітектурна форма, людською мовою – кіоск).

Днями тут вже запустили торгівлю – хотдоги, кава, пиво. А як же автобуси. пише Репортер.

Розворотне кільце почали робити ще влітку минулого року. Заїзна кишеня для автобусів, бруківка на тротуарах, озеленення, лавки та вуличне освітлення обійшлися місту в 1,2 млн грн. Нині лавки загородив МАФ, який за документами проходить як «зупинковий комплекс». Та від зупинки там хіба дашок. Бо замість передбаченої лавки – стирчить гола арматура.

У патрульній поліції Івано-Франківська кажуть, що вони погодження на зміну організації дорожнього руху не давали. У них, згідно зі схемою дорожнього руху, там – парковка для автобусів. Як на парковці з’явився МАФ, не розуміють.

«Ми піднімали це питання на засіданні комісії з безпеки дорожнього руху, але МАФ і досі там, – говорить речник патрульної поліції Івано-Франківська Микола Гурак. – А днями там ще й пиво почали продавати – цілодобово».

Секретар комісії Іван Щурик підтверд­жує – питання розглянули, доручили інс­пекції з благоустрою розібратися. Начальник управління комунальної політики департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайло Яцків пояснює, що цей МАФ муніципальні інспектори перевірили одразу ж, як тільки він з’явився. І у підприємця Романа Юрківа є всі доз­вільні документи.

Виконавчий комітет надав підприємцю дозвіл на розміщення зупинкового комплексу на Хоткевича ще у квітні 2014-го. Тоді одним рішенням дали дозволи на 32 такі комплекси. Юрків отримав дозвіл на вісім «зупинок». Окрім Хоткевича, ще два – на вулиці Медичній (на початку вулиці та біля онкодиспансера), чотири на Івасюка і одну на Вовчинецькій – біля магазину «Веселка».

«Якщо було рішення виконкому, значить МАФ законний. Хоча, за нормами, він не має там стояти, – каже заступник міського голови Микола Вітенко. – Моє завдання і завдання інспекції – готувати проекти рішення на демонтаж. А рішення на монтаж готує департамент архітектури. Я зношу МАФи, а не монтую їх».

За словами Вітенка, 90 % незаконних гаражів і МАФів вдається знести, решта 10 % – проходять тривалий процес оскарження. Він додає, що у 2014-му це було перше і єдине рішення по зупинкових комплексах. Потім, 2016-го намагалися провести конкурс ще на три зупинкові комплекси, але виконком не затвердив результати.

Тож виходить, що на сьогодні у Франківську є лише 32 дозволи, але поки їх дія не закінчиться, боротися з цими зупинками не вийде. А дозволи дали на п’ять років…

Начальник департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак говорить те саме – якщо документи дійсні – демонтувати МАФ не можна, навіть якщо він нині стоїть на дорозі.

«За цих обставин його зносити немає підстав, – каже Смушак. – Я підтримую, що це неправильно, але зараз інспекція нічого зробити не може. Хіба архітектура… Ми тільки перевіряємо, чи є дозвільні документи».

Заступник міського голови Богдан Білик виправдовується, що через виконком проходять десятки таких МАФів. Тож із зупинковим комплексом на Хоткевича треба ще розбиратися. Наразі він дав зав­дання, щоб податківці перевірили, чи є у підприємця дозвіл на реалізацію пива: «Пиво відноситься до алкогольних напоїв і його продають з дозволу фіскальної служби. Якщо податківці дали дозвіл, нічого тут не зробимо».

Білик розповідає, що нині проводиться інвентаризація всіх малих архітектурних форм, в яких торгують вроздріб. Зокрема перевіряють дозвільні документи, зовнішній вигляд, асортимент продукції і наявність умов для торгівлі.

«На наступне засідання виконкому ми винесемо це питання – будемо пропонувати масово розривати угоди з ­МАФами і зносити їх, – говорить Білик. – Тоді, можливо, вийде посприяти, щоб на місцях незаконно встановлених МАФів, які порушують всі правила, наші виробники ставили фірмові магазини. Так підтримаємо місцевого виробника і соціально незахищених мешканців міста».

Місцеві виробники теж сьогодні потрохи встановлюють свої МАФи. Так днями хлібокомбінат і молокозавод поставили три свої магазини в мікрорайонах. Тож Білик готує проект рішення на виконком про сприяння місцевому виробнику, згідно з яким хлібокомбінат, молокозавод і харчосмакова фабрика зможуть встановити ще кілька нових МАФів.

Так, хлібокомбінат хотів би встановити до десяти, молокозавод – ще п’ять, два-три – залізнична пекарня, п’ять-вісім – харчосмакова.

«Але не завжди члени виконкому хочуть підтримати таке рішення, – нарікає Білик. – Вони бачать це у своєму ракурсі, кожен свої МАФи хоче звести. Впихаються підприємці з пивом, жуйками, китайськими товарами. А нам в першу чергу потрібні МАФи з товарами першої необхідності, особливо ті, які були б дешевші для пенсіонерів».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.