Афіша

Франківськ запрошує письменників та перекладачів долучатися до II літературної резиденції імені Олега Лишеги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Програма промоції читання «Текстура» запрошує письменників та перекладачів з усієї країни долучатися до II літературної резиденції імені Олега Лишеги, що пройде з 10 червня по 9 серпня 2024 року в Івано-Франківську.

У межах резиденції учасники зможуть:

  • долучитися до створення спільного проєкту — «Маршруту Олега Лишеги»: поспілкуватися з дієвцями культури, які знали поета, і написати короткі тексти-спогади;
  • написати й опублікувати есей про Олега Лишегу чи досвід перебування на резиденції у Франківську;
  • з’їздити в м. Тисмениця, де поет народився й мешкав;
  • взяти участь у публічних подіях, які команда організовує в містах регіону: Косів, Коломия, Калуш.

Організатори на час резиденції забезпечують:

  • проживання в комфортній квартирі в Івано-Франківську;
  • добові, які включатимуть витрати на логістику — дорогу до Франківська та зворотний маршрут;
  • кураторський супровід основних активностей.

Резиденція, яку проводять вже вдруге, — це можливість продовжити діалог між поколіннями дієвців літератури, зокрема, через ближче знайомство зі світом поезії та прози, який створював Олег Лишега, говорить куратор резиденції Тарас Малий:

Ми знаємо про тривалу літературну традицію міста й регіону, хоча не всі зв’язки між поколіннями є явними й помітними у публічній площині. Особливо це стосується періоду 1980-х, про які в нас говорять і знають значно менше, ніж про покоління Станіславського феномену. Від дієвців культури знаємо, що вони називають Франківськ ідеальним містом для резиденцій. Сюди можна приїхати на якийсь час, попрацювати над проєктом, завершити написання твору чи впорядкувати збірку, записати альбом, водночас взаємодіяти з місцевими контекстами та митцями, які тут живуть і творять. А тоді поїхати, бо це місто не буде втримувати людей, але залишатиметься відкритим до нових подорожніх, – йдеться у длписі.

Читайте також: “Тут добре працюється”. У Франківськ з’їхалися письменники на літературну резиденцію

Щоб долучитися, необхідно подати заявку до 26 травня включно за посиланням:

У формі потрібно вказати пріоритетний період перебування у Франківську: 10 червня – 8 липня чи 10 липня – 9 серпня.

До участі в резиденції запросять 4 учасників(-ць). Перевагу під час відбору надаватимуть аплікант(к)ам з прифронтових регіонів. Переможців open call обиратиме куратор резиденції.

Резиденцію імені Олега Лишеги започаткувала програма промоції читання «Текстура». Вперше така резиденція відбулася в червні 2023 року.

Програму «Текстура» реалізує платформа «Тепле місто». З весни 2022 року та до травня 2024 програма працювала під назвою «Читай».

За два роки в межах неї провели понад 65 лекцій та публічних розмов із відомими лекторами та два сезони книжкового клубу для дорослих

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.