Гроші

На утримання КП «Муніципальні ринки» з міського бюджету витрачають мільйони

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці січня 2021 року Івано-Франківська міська рада проголосувала за створення комунального підприємства «Муніципальні ринки».  КП створили, аби громада могла заробляти на торгівлі. Але на сьогодні замість доходів міський бюджет має мільйонні витрати на утримання комунального підприємства, пише «Репортер».

Статутний капітал КП «Муніципальні ринки» ─ 1 000 000 гривень. Іншими словами ─ це внесок засновника, в нашому випадку міської ради, на розвиток, який підприємство має повернути, коли почне приносити дохід.

Згідно з рішенням міськради, створили КП «Муніципальні ринки», аби громада могла отримувати прибуток від торгівлі сільськогосподарською продукцією, а також продовольчими й непродовольчими товарами.

Передував цьому конфлікт на центральному продуктовому ринку. Тоді міський голова Руслан Марцінків заявляв, що має намір повернути центральний продуктовий ринок на Дністровській, 5 у власність громади.

Дав доручення опрацювати питання щодо повернення продуктового ринку у власність громади, шукати механізми. Можливо, вдасться це зробити, – писав Марцінків у Facebook 10 листопада 2020 року.

За даними системи YouControl, КП «Муніципальні ринки» зареєстрували 25 жовтня 2022 року. Основний вид діяльності підприємства – «надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна». Також серед КВЕДів «роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами» та «допоміжне обслуговування наземного транспорту».

Скільки витрачають на утримання КП «Муніципальні ринки»?

Як стало відомо «Репортеру», у 2022 році бюджет комунального підприємства був 375 200 грн.

З них 81 900 грн пішло на зарплату директора Андрія Василика, який очолював підприємство, за даними YouControl, до 6 вересня 2023 року.

Ще 18 100 грн склали нарахування на зарплату ЄСВ, та найбільша стаття витрат — 275 200 грн «витрати з нарахування амортизації будівлі». Іншими словами, це витрати на відновлення чи ремонт будівлі. Однак, про яку саме будівлю йдеться – невідомо. Але в системі  YouControl зазначається, що КП «Муніципальні ринки» зареєстровано на вулиці Незалежності, 7. За цією адресою також знаходиться Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради.

У 2023 році доходи КП «Муніципальні ринки» становили 4 278 300 гривень.

Дані з «Опендатабот»

Зокрема 709 800 грн пішло на зарплату головного бухгалтера та директора в одній особі. Тобто, до 6 вересня 2023 року  вже згаданий Андрій Василик отримував зарплату в 46 800 грн на місяць. Опісля тимчасово виконуючою обов’язки директора, а за сумісництвом і головною бухгалтеркою стала Світлана Храбатин.

Дані з декларації Андрія Василика про доходи за 2023 рік

До речі, у листопаді 2023 року Світлана Храбатин нарахувала собі місячну зарплату в розмірі 105 900 грн.

Дані редакції отримані з власних джерел
Дані з декларації Світлани Храбатин за 2023 рік

Щодо інших витрат у 2023 році, то 156 200 грн становили нарахування на зарплату ЄСВ. 2000 – витрати на матеріали, 32 300 – «витрати майбутніх періодів», 105 400 грн – програмне забезпечення та юридичний супровід, 12 900  грн – судові збори. Та найбільша частина витрат – 3 302 500 грн – знову ж таки «витрати з нарахування амортизації будівлі».

За півтора року, жодного прибутку «Муніципальні ринки» в міський бюджет не принесли. Є лише витрати на зарплату керівниці підприємства Світлани Храбатин, яка, до слова, заробляє на рік більше, ніж міський голова. Тут би хотілося нагадати, що у 2021 році Руслан Марцінків казав: «Не може бути у керівника комунального підприємства більша зарплата, як у міського голови».

Крім того, мільйони з міського бюджету списуються під статтею «витрати з нарахування амортизації будівлі». За ці гроші вже можна було не лише зробити ремонт у приміщенні, а й спорудити нову будівлю.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.