Туризм

Про птахів і в підвали ратуші. Стартував новий сезон благодійних екскурсій у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську стартував сезон благодійних екскурсій містом. На кожній збиратимуть гроші на потреби Збройних Сил України.

Цього року обіцяють багато нових цікавих тем, пише Репортер.

Сезон екскурсій Франківськ

Повну програму екскурсій цьогоріч не публікували, адже минулого року було багато змін. Натомість щопонеділка у групах VisitFrankivsk та Відділ туризму ІФ ОДА анонсують екскурсію, яка відбудеться наступної неділі.

З нового – буде екскурсія у підвали ратуші, – розповідає працівниця Туристично-інформаційного центру Івано-Франківська, екскурсоводка Тетяна Воскобойнікова. – Також 2 червня, до Дня захисту дітей, буде фотоквест у парку Шевченка. На ці екскурсії, зокрема, потрібна буде попередня реєстрація.

Також до Дня захисту дітей запланована екскурсія у наукове містечко «Нова енергія».

У неділю, 12 травня, уже пройшла перша екскурсія цього сезону під назвою “Від сонячного Станиславова до теплого Івано-Франківська”, яку провела Наталія Гугіль. На ній йшлося про історію міста та його мешканців – від чотирьох націй засновників до сучасних громадських активістів. Її відвідало понад 50 людей.

Більшість відвідувачів першої екскурсії прийшли цього року вперше. Десь може двоє-троє були франківцями, а решта – гості або нові мешканці міста, – каже Тетяна Воскобойнікова. – Наталія Гугіль збирала гроші для брата, який воює у ЗСУ. Вдалося зібрати 6 тис грн – люди пройнялися. У нас умова – хоча б 50% зібраних грошей має піти на армію. Але, зазвичай, гіди віддають усе. Кожен екскурсовод визначає сам, куди направити виручені кошти.

За правилами, наприкінці кожної прогулянки, відвідувачі можуть задонатити, скільки вважають за потрібне.

Традиційно, екскурсії розпочинаються о 12:00 біля ратуші. Але у наступну неділю, 19 травня, стартуватимуть о 09:00 у парку Шевченка, біля клумби зі “слониками”. Причина – біологиня та орнітологиня Наталія Пріяткіна розповідатиме про птахів у франківському парку. А ранок – найкращий час, щоб їх застати.

Читайте: Оцифрувати кладовище. Як у Надвірній активісти створюють базу даних та сайт для міського цвинтаря

Екскурсії планують проводити до кінця вересня. Якщо буде ажіотаж – можуть продовжити і довше.

Читайте: З малих водойм – велика. Як франківські науковці рятують річки, які живлять міське озеро

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.