Люди Фото

Делегація з Прикарпаття вшанувала пам’ять загиблих українців у польському селі Павлокомі (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У суботу, 2 березня, у селі Павлокома на Ряшівщині (Польща), відбулися скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 1-3 березня 1945 року.

Участь у заходах із нагоди 74-ї річниці трагедії села Павлокома взяли делегації з Калуського, Галицького, Рогатинського, Рожнятівського, Долинського районів Івано-Франківської області, інформує прес-служба Калуської РДА.

Делегації поклали квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим українцям.

Українське село Павлокома розташоване у долині Сяну за 40 кілометрів на захід від Перемишля. Напередодні Другої світової війни с. Павлокома налічувала 1370 мешканців, у тому числі 1190 українців, 170 поляків і десятьох євреїв.

2-3 березня 1945 року підрозділи польської Армії крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом. Не вбивали хлопчиків до 5 років і дівчат до 7 років. Врятувались лише 36 українців.

Починаючи з 1995 року, щорічно у травні на павлокомському цвинтарі відбуваються релігійні панахиди і громадянські віча. 13 травня 2006 року в центрі Павлокоми меморіалу 366 українцям, колишнім мешканцям цього українського села.

Після проведення поминальних зходів у Павлокомі чисельна українська делегація вшанувала пам’ять національного генія о. Михайла Вербицького та спільно молилась за Україну у церкві св. Дмитра, що в с. Явірник-Руський

Також українці віддали шану полеглим воїнам УПА, похованим на цвинтарі неподалік.

Явірник-Руський – село в 40 км від Перемишля, мешканцями якого до початку Другої світової війни в основному були українці. Саме тут у 1815 році народився Михайло Вербицький.

Відтак чисельна делегація з України вшанувала пам’ять творця музики Державного Гімну Михайла Вербицького у с. Млини. 4 березня минає 204-та річниця з дня народження композитора.

Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулась поминальна молитва.

У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, вшанували пам’ять та поклали квіти. Більше тисячі українців зі Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та Прикарпатського воєводства спільно виконали Державний Гімн України та «Боже, великий, єдиний…» На завершення заходу відбулося віче.

«Уявіть собі, що автор музики Гімну України отець Вербицький, коли писав музику до гімну, незалежна Україна буда лише в його мріях. Сьогодні ми з гордістю виконуємо Гімн, він єднає нас. Українці розкидані по світу. Але їх єднають такі місця, такі події, як нині. І доки пам’ять про тих людей живе, доти житиме і Україна. Ми повинні пам’ятати наше минуле, але не забуваймо, що історію творимо ми. Тут і зараз. В цій історії не буде ворожнечі – нам немає що ділити. Ми йтимемо вперед, у Європі, пліч-о-пліч», – наголосив радник Посольства України в Польщі Василь Зварич.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.