Авто

Шануй своє повітря

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні ароматизатори, напевно, найбільш розповсюд-жений аксесуар для автомобілів. Вони можуть наповнити салон найрізноманітнішими ароматами – від фруктових до «запаху нового автомобіля». А чи замислюєтеся про те, як вони впливають на вас? Про це далі.

Такі різні

Більшість автомобільних ароматизаторів представляють собою ємкість, заповнену рідиною, гелеподібною речовиною, гранулами чи твердою однорідною масою. В деяких випадках застосовуються змінні ароматичні елементи. Найпростіший варіант – освіжувачі з картону, який просякнутий ароматичною речовиною, вирізаний у формі ялиночок чи інших фігурок.

Всередині салону автомобіля ароматизатори розташовувати можна у найрізноманітніших місцях. Деякі з них встановлюють на передню панель з використанням двостороннього скотчу, інші кріплять до вентиляційної решітки з допомогою прищепки або ж підвішують.

Обережно – хімія!

В автомобільних ароматизаторах, чи як їх ще називають водії пахучках чи вонючках, використовують летючі речовини. Треба усвідомити, що ці аромати отримують в результаті надскладних сполук хімічних речовин.

Деякі з них можуть викликати алергічні реакції, інші взагалі – нашкодити здоров’ю. Особливо літом, коли у спеку значно посилюється інтенсивність їхнього виділення. Наслідки можуть бути дуже печальними – головні болі, висипка, алергія, ураження дихальних шляхів, бронхіальна астма, хронічний нежить, небезпечні отруєння.

«При купівлі слід упевнитися, що ароматизатор відповідає санітарним нормам, – розповідає пані Олена, продавець одного з автомагазинів. – Крім того, на упаковці чи етикетці мають бути вказані країна і адреса виробника, дата виготовлення і строк придатності, а також інформація про використані інгредієнти. У виробу обов’язково має бути анотація українською мовою».

Підступні запахи

Дія запахів індивідуальна. Деякі з них сприяють концен-трації уваги, зняттю стресу, розслабленню. Інші – відволікають, створюють дискомфорт, дратують. Тому, коли вибираєте аромат, слід орієнтуватися тільки на власні відчуття.

За дослідами англійських вчених виявилося, що запахи ромашки, жасмину, лаванди, свіжоскошеної трави і польових трав розслабляють водія і навіть більше – можуть викликати депресію. А все тому, що ці запахи притупляють реакцію, яка так необхідна на дорозі. Вони сприяють тому, що людина починає думати про особисте і у такому стані слідкує за дорогою практич-но на «автопілоті». Не підійдуть для авто і запахи свіжого хліба, копченого стегенця, кави з тістечками та іншої їжі. Вдихаючи усі ці «скарби» за кермом, можна роздратуватися, думаючи тільки про те, де б поїсти.

Треба, аби в салоні пахло чимось бадьорим: корицею, м’ятою чи лимоном. Ну, а найбадьоріший, як з’ясували англійці, – це запах нового автомобіля! Він сприяє тому, що власник авто стає спокійним і дружелюбним, впевненішим в собі – а значить, стримує агресію і менше порушує правила дорожнього руху.


Глас народу

Микола, підприємець:
– Повісив ароматизатор із рідиною всередині, на дзер-кало заднього огляду. Через кілька днів помітив, що на наших дорогах рідина з нього розтряслася і розлилась на пластикову панель. Так от пластик у тому місці просто роз’їло. Одразу ж викинув той ароматизатор. Стало моторошно, що ж ця речовина може зробити з моїми легенями.

Богдан, водій таксі:
– Я використовую здебільшого гелеві «вонючки» в скляній тарі. Один мій колега вирішив бризнути освіжувачем у повітроводи. Речовина потрапила на пластик, чоловік вирішив протерти… і витер разом з фарбою.

Степан, водій таксі:
– Я не користуюсь освіжувачами. Та мені розповідали про ароматизатор, який пахне шкірою. Кажуть, допомагає проти курців‑попутників. Вони стають менше курити, бо думають, що то в салоні так пахне дорога оббивка і не хочуть її пропалити чи забруднити.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.