Авто

Маршрутки поділять зупинки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня івано-франківський міськвиконком прийняв рішення про розподіл маршрутів між двома зупинками – «Ринок» і «ЦУМ». Навіщо? Оптимізації руху, розвантаження і т. д.

За цим рішенням, 79 автобусів (14 маршрутів), які рухаються з вулиці Галицька, зупинятимуться біля універмагу «Прикарпаття», а ще 90 (теж 14 маршрутів) з Новгородської – біля виходу з продуктового ринку.

Начальник департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак, пояснює, що таке рішення дозволить значно розвантажити вулицю Дністровську та й у подальшому привести її до ладу.

«Майже всі маршрути йдуть через Дністровську, – каже Смушак. – За результатами нашого дослідження, у годину пік там проїжджають близько 180 автобусів. Це не є нормально, не може там бути таке велике скупчення. Тому цю проблему потрібно було вирішувати й робити це оперативно. Найпростіший варіант, який ми знайшли, – розподіл зупинок».

За словами начальника департаменту, Дністровська нині подібна на нетрі, яких немає бути в центрі міста. «Вулиця, насправді, широка, цьогоріч навіть запланований поточний ремонт (виділили 70 тис. грн. виконавцем є УКБ – Авт.), – розповідає Михайло Смушак. – Але там є проблеми з благоустроєм, неправильним паркуванням, стихійною торгівлею і т. п. На жаль, не в компетенції нашого департаменту все це прибрати. Наше питання – організація руху. А далі необхідно забрати звідти палатки та привести все до ладу».

Втілити нове рішення в життя обіцяють до 1 серпня. А до цього часу потрібно виготовити інформаційні таблички, повідомити мешканців, внести відповідні зміни у паспорти маршрутів. Конкретних робіт комунальники ще не починали.

Крім Дністровської, у Франківську є ще кілька подібних проблемних місць, наприклад зупинка «Пошта» на Січових стрільців чи навпроти готелю «Надія». Їх також обіцяють розділити.

«Зараз думаємо, як це грамотно зробити, – говорить Смушак. – Просто всі ці кроки – то лише тактичне вирішення ситуації, тому що в стратегічному плані ми плануємо рухатися до великих автобусів, до їх кількісного зменшення та зміни схеми руху в місті.

Та схема, яку ми розробляємо спільно із німцями, буде закінчена вже десь наприкінці цього року. Потім її винесемо на розгляд міськради. А стратегічну роботу будемо впроваджувати вже з наступного року».

Рішення про розподіл зупинок дещо здивувало голову обласної асоціації перевізників Романа Харука, адже, за його словами, з ними ніхто не консультувався. Та й дізнався він про новацію від «Репортера». Але він передзвонив у департамент, трохи подумав і погодився.

«У нас перевізники мають маршрути, які пересікаються у багатьох напрямках на значній довжині, – каже Харук. – Коли автобуси їдуть по маршруту й, до прикладу, їхній рух одночасно збігається на Галицькій, Дністровській чи Василіянок, то на зупинках виникає корок з автобусів. Водії й самі нервують, коли на зупинках черга автобусів, а таке рішення – непоганий вихід, який заодно може дисциплінувати і водіїв, і пасажирів».

А от думки пересічних мешканців різняться.

Наталя Федоришин, студентка:

«Не впевнена, що така новація дозволить якось вирішити питання із заторами. Може, навіть створить певні незручності для пасажирів. Але, як на мене, то це добре, що пробують хоч щось робити».

Тетяна Хакімова, домогосподарка:

«Я мало користуюся громадським транспортом, але те, що твориться в обід на зупинці біля ринку, – жах. Взагалі, треба просто зменшити кількість цих автобусів, а не розтягувати їх по вулиці».

Іван Возняк, пенсіонер:

«Я – пенсіонер, мені важко ходити. Те, що вони роблять, безглуздо, це нічим не допоможе. Краще б влада зайнялася дорогами, створенням робочих місць і більше допомагала військовим на сході, а то тільки красти й можуть».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.