Авто

Дорожній етикет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ввічливість і взаємоповага під час розмови є звичними для більшості людей. Свої правила поведінки та спілкування на дорозі мають і водії. В ідеалі їх теж мали б дотримуватися всі. Отже, поговоримо про «народні» правила дорожнього руху, які допомагають по-людськи ставитися один до одного.

 

У міських заторах

Коли стоїте в заторі, пропустіть авто, яке виїжджає з двору чи бокової вулиці. Якщо кожен буде думати, що хтось позаду пропустить, то самому в такій ситуації доведеться довго-довго втискуватися в потік.

Не сигнальте, якщо людина «тупить», це лише все ускладнить. Її поведінка вже сама за себе говорить про недосвідченість чи неадекватність. Тут знову ж таки краще просто пригальмувати на кілька секунд.

Пішоходи – теж люди

Коли бачите пішохода, який збирається переходити вулицю, збавте швидкість заздалегідь. Цим ви дасте зрозуміти і йому, і водіям позаду, що зупиняєтесь. Різке гальмування прямо перед пішоходом налякає і його, і тих, хто їде позаду вас.

На продовження теми пішоходів. Якщо авто попереду без очевидних причин починає гальмувати, не об’їжджайте його «з ходу». Цілком ймовірно, що перед тією машиною пішохід. Краще пригальмувати і кілька секунд почекати.

Не гальмуйте різко, коли за вами вантажівка, її водій може просто не встигнути зупинитися. В кращому випадку це виллється в ремонт вашої машини, а може бути й ще гірше.

Обережно на трасі

Напевне, найголовніше правило дорожнього етикету – моргання фарами зустрічному авто, коли попереду інспектори ДАІ. Його треба використовувати і для попередження про ДТП чи іншу небезпеку на дорозі. Водій знизить швидкість, а це вже позитивний момент.

Коли виходите з машини на трасі вночі чи в дощ, начепіть на себе світловідбивачі. Маскування на дорозі зайве.

На перехресті не поспішаємо

Не виїжджайте на перехрестя, за яким стоїть корок, – навіть якщо горить зелене світло і вам сигналять ззаду. Світлофор перемкнеться і вам сигналитимуть не лише ззаду, але справа і зліва. Водії можуть почати гучно порівнювати вас з різними тваринами чи людськими органами.

Коли на перехресті не працює світлофор, не обганяйте машини, які тут пригальмовують. На перехресті може стояти регулювальник, перед авто – йти пішохід, а може просто сталося якесь непорозуміння. Краще хвильку почекати.

Джентльменів впізнають на парковці

На стоянці займайте одне парковочне місце. На перший погляд, це має бути само собою зрозумілим, проте життєвий досвід показує, що далеко не всі водії знають про таке правило.

При парковці на вузькій вулиці слідкуйте за тим, щоб залишилося достатньо місця для проїзду автомобілів. Не зайвим буде скласти бокові дзеркала. Це значно полегшить життя і пішоходам, й іншим водіям.

Коли в’їзд на парковку чи проїзд по двору вже кілька хвилин блокує дівчина-водій, яка паркує автомобіль, не сигнальте, не кричіть, не розповідайте їй, яким чином вона заробила на авто. Краще запропонуйте свою допомогу. Запаркувавши її машину, ви зекономите свій час і просто зробите вчинок джентльмена.

Підсумовуючи все сказане, дамо найголовнішу пораду. На дорозі головне – спокій та зосередженість. Якщо будете адекватними та ввічливими з іншими водіями чи пішоходами, вони, скоріш за все, віддячать тим же.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.