Авто

Багаж хоче кріплення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Такі звичайні речі як валіза, дорожня сумка, чи коробка з інструментами в машині можуть стати причиною серйозних травм. Взимку, коли чимало водіїв готуються до далеких подорожей на свята до родичів або ж просто в гори на відпочинок, правильне пакування багажу стає особливо актуальним.

На жаль, сьогодні багато водіїв не те що не знайомі з правилами транспортування вантажів, але й безвідповідально ставляться до ременів безпеки. Натомість, у Західній Європі, аби вивчити поведінку багажу в різних ситуаціях, влаштовують спеціальні тести. Такими дослідженнями, наприклад, займається німецький автоклуб ADAC. Їх відео з імітаціями аварій автомобілів з великим багажем примушують задуматися.

Отримати по голові малогабаритним предметом можна навіть при різкому гальмуванні чи легкій аварії. Особливо це стосується круглих речей — м’ячиків, гарбузів, ялинкових прикрас. Коли щось подібне лежить на задній поличці під склом, то при гальмуванні воно може набрати досить пристойну швидкість і вдарити по голові водія чи пасажирів. Буває просто боляче, а може призвести і до струсу мозку.

Німецькі спеціалісти вирахували, що упаковка мінеральної води вагою 17 кг при ударі може перетворитися на 500-кілограмовий снаряд. Чим вища швидкість при зіткненні, тим важчим стає поклажа.

Отже, аби уникнути удару ззаду, треба пам’ятати про кілька правил. Насправді, вони доволі прості.

Задню полицю під склом придумали, щоб захистити водія та пасажирів від вантажу в багажнику. На неї можна класти предмети, але дуже легкі (м’яка іграшка, подушка тощо).

Якщо ви зняли задню полицю — обов’язково встановіть спеціальну сітку. При різкому гальмуванні або ДТП вона не дозволить речам і предметам вилетіти з багажника.

Важкі предмети кладіть на підлогу багажного відділення. Їх обов’язково треба прив’язати стяжними ременями. У випадку аварії незакріплені важковаговики (особливо ті, що розташовані далеко від спинок сидінь) можуть проломити сидіння. Ще один спосіб уникнути цього — перехресно застебнути ремені для задніх пасажирів і встановити важковаговик в багажнику ближче до спинок.

Якщо місця в багажнику не знайшлося, важкі предмети можна укласти на підлогу заднього ряду сидінь. Їх треба надійно зафіксувати іншими предметами та прив’язати ременями.

Усі дрібні предмети краще складати в одну коробку, що міцно закривається. При аварії або різкому гальмуванні вони не розлетяться по салону наче осколки. Будьте особливо пильними й відповідальними, якщо в салоні перебуває маленька дитина.

Коли везете довгоміри (особливо меблі) їх закріплення теж обов’язкове. Інакше можете відчути себе манекеном для краш-тестів.

При їзді на комерційному авто зі спеціальним вантажним відсіком також не забувайте закріплювати все, що перевозите. Є великі шанси або постраждати самому, або створити проблеми іншим. Це не обов’язково має бути різке гальмування або ДТП. Вистачить і просто різкого маневру вбік.

Не захоплюйтеся зберіганням напоїв у підстаканниках. В екстреній ситуації вони можуть полетіти куди завгодно. Буде боляче. Ємності з рідиною (молоко, фарба) треба пакувати у контейнери чи ящики. Інакше рідина може розлитися по цілому салону.

Підбиваючи підсумок, зазначимо, що сітка в багажник коштує 50-150 грн. Стяжні ремені для кріплення багажу продаються за 25-200 грн. Разом — 115-650 грн. За такі гроші краще попередити біду, ніж витрачати в рази більше на відвідини лікарів після «зустрічі» з багажем в автомобілі.

Щасливої дороги!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.