Івано-Франківська міська рада у своїй соціальній політиці оперативно реагує на нові соціально-економічні виклики, які постають у житті громади. До широко практикованих складових цієї соціальної турботи про жителів міської громади додалися й нові види допомог.
Діючі соціальні допомоги:
- матеріяльні допомоги соціально вразливим громадянам,
- одноразові та щомісячні матеріяльні допомоги родинам загиблих на війні захисників України (93 родинам по 100 тис грн),
- грошові допомоги пораненим на фронті (137 військовим виплатили у 2022 році по 10 тис грн),
- для оплати комунальних послуг військовим, які воюють на фронті, але ще не оформили статус учасника бойових дій (726 військовим на суму 2 млн 178 тис. грн),
- дітям військовослужбовців (780 дітям по 500 грн),
- людям з інвалідністю І та ІІ груп,
- одноразові матеріяльні допомоги з нагоди дня народження жителям громади, яким виповнилось 70 років і більше, та особам з інвалідністю І-ІІ групи, яким не виповнилося 70 років,
- компенсація 30% вартости харчування учнів у школах і дитячих садках міста та безкоштовне харчування для майже третини дітей пільгових категорій, зокрема дітей тих військовослужбовців із числа жителів громади, які не мають статусу учасника бойових дій, але перебувають безпосередньо у зоні бойових дій.
Читайте Руслан Марцінків: Маємо справді унікальний фестиваль, який єднає в коляді українців і світ
До вже діючих видів допомог додалася й матеріальна підтримка для представників малого підприємництва. Йдеться про власників ресторанів, роздрібних продуктових крамниць (без алкоголю і тютюну), мініпекарень, перукарень і салонів краси тощо. Програма передбачає часткове відшкодування вартости придбаних джерел альтернативного живлення: генераторів, інверторно-акумуляторних систем живлення, засобів супутникового зв‘язку. Але вони мають бути закуплені після 24 лютого 2022 року суб’єктами підприємництва з числа юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців на території Івано-Франківської громади.
Підприємці зможуть відшкодувати 50%, але не більше 20 тис грн за засіб супутникового зв‘язку і не більше 30 тис грн – за генератор чи інверторну систему. Умова – вони офіційно працюють у Франківській громаді понад один рік, мають два або більше працівників, не мають зарплатних, бюджетних чи податкових боргів, не є банкрутами.
Місто надає відшкодування лише одному підприємцеві для одного закладу.
Для оформлення такої допомоги підприємець повинен подати до ЦНАПу заяву з пакетом підтверджувальних документів. Причому це можна зробити й в онлайні: на сайті cnap.if.ua в розділі «електронні послуги» (код послуги 40/99). Про умови та перелік документів для отримання такої допомоги детальніше читайте за посиланням: https://www.cnap.if. ua/news/710. Після розгляду документів у міській раді й отримання позитивного рішення з цього питання зарахування коштів здійснюється на розрахункові рахунки суб`єктів господарювання.
Читайте Стимулювати продовження роду. Марцінків пояснив, чому запроваджує виплати за новонароджених
Через маловтішну демографію внаслідок російської агресії – зниження народжуваности – міська влада має намір стимулювати молоді сім‘ї коштами на немовлят, аби франківців більшало. Якщо ви є жителями міської громади й народили дитину у 2023 році в міському пологовому будинку, то зможете отримати з міського бюджету разову допомогу в розмірі 20 тисяч гривень. А якщо тато або мама дитинки є військовими – то 50 тисяч гривень. Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків на недавній оперативці доручив розробити відповідну міську програму.
Піклуватися про соціально вразливих громадян, допомагати молодим сім’ям, заохочувати розвиток підприємництва в місті вважаю одним із головних завдань місцевої влади. Намагаємось допомагати всім, хто потребує підтримки, бо це все — наші люди, — наголошує міський голова Руслан Марцінків.
Автор: Мирослав Стефанців
Читайте Руслан Марцінків: Наше місто крок за кроком прямує до сучасної охорони здоров’я
На правах промо
Comments are closed.