Соціум

Стимулювати продовження роду. Марцінків пояснив, чому запроваджує виплати за новонароджених

Google+PinterestLinkedInTumblr

За минулий рік у Франківську зменшилася кількість новонароджених. Народилося на 500 немовлят менше навіть зважаючи на те, що в місті окрім місцевих народжували й ВПО.  Тож міський голова Руслан Марцінків повідомив про запровадження програми підтримки тих, хто буде народжувати у міському пологовому. Чому в мерії вирішили бюджетні гроші вкладати не в покращення умов у пологовому, а у виплати породіллям, Марцінків розповів в ефірі радіо “Західний полюс”, пише Репортер.

Так за народження дитини у міському пологовому Франківська з січня 2023 року вирішили запровадити виплату в розмірі 20 тис. грн. Якщо ж дружина чи чоловік є військовослужбовицею чи військовослужбовцем або учасником бойових дій, то виплата буде у розмірі 50 тис. грн. Головна мета – підтримати родини франківців загалом та військовослужбовців зокрема.

Щодо покращення умов у комунальному пологовому будинку, Марцінків каже, що там зміни теж плануються

Там – змінений керівник і вона знає, що робити. Вона буде змінювати пологовий будинок. Важливо підтримати саме сім’ю, яка народжує. Вважаю, така персональна допомога є важливішою, – говорить Руслан Марцінків.

До теми: Марцінків із заступниками скинулися на авто для полку «Сафарі» (ФОТО)

За словами мера, минулого року в міському пологовому було на 500 пологів менше, навіть не зважаючи на те, що там народжували і ВПО. Тож міський голова вирішив виплатами стимулювати народжуваність. Каже, наразі це міська програма, але сподівається і на державну підтримку народжуваності.

Має бути підтримка людей, які наважуються народжувати в такий час. А для військовослужбовців це ще й продовження роду, – говорить Марцінків. – Кожен військовослужбовець розуміє, що в будь-який момент може загинути. Це продовження роду і хочеться стимулювати це, аби військовослужбовці знали, що їхні діти, їхні родини підтримані. Це важливо в контексті нашої перемоги.

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.