Прокуратура вимагає у суді, аби керівника патрульної поліції міста Дмитра Міхальця таки відсторонили від посади на час слідства та суду – на два місяці.
У понеділок, 14 листопада, в апеляційному суді оскаржували рішення міського суду, згідно з яким клопотання прокуратури відхилили, а Міхальця залишили керувати патрульною поліцією Івано-Франківська.
Зауважимо, засідання вже двічі переносили через відсутність адвоката Міхальця.
До теми. Суд відпустив головного копа Франківська під особисте зобов’язання.
На думку прокурора Богдана Бурака, рішення Івано-Франківського суду є незаконним.
”Потрібно допитати патрульних і провести слідчий експеримент. А Міхалець, займаючи посаду їхнього керівника, матиме на них вплив, – вважає Бурак. – Перебування Міхальця на посаді матиме психологічний вплив на потерпілого”.
Адвокати потерпілого Івана Чайковського заяву прокуратури підтримали. Вказують на те, що Міхалець може затягувати справу – до прикладу, знову поїде у службове відрядження.
Однак Дмитро Міхалець заявив, що про своє відрядження попереджав.
”Так, я був у відрядженні, про це попередив прокурора, – сказав у суді Міхалець. – Пана Івана (потерпілого Чайковського, – Авт.) бачу кожного дня в управлінні, вітаюся з ним, бажаю здоров’я. Тиснути на нього не збираюсь. Для мене моя робота є дуже цінною. А ще я один утримую свою дружину, яка сьогодні перебуває на останньому місяці вагітності. Якщо мене відсторонять, то я не зможу знімати квартиру і мені доведеться покинути Івано-Франківськ”.
Захисник Міхальця Ігор Кукушкін наголосив, що у прокурора Бурака немає доказів щодо “тиску через підлеглих”.
Однак прокурор Богдан Бурак наполягав на своєму.
”Прошу ухвалу міського суду скасувати, оскільки вона не відповідає фактичним вимогам справи і нормам кримінального провадження”, – додав він.
Врешті суд відхилив апеляційну скаргу прокуратури – тож Міхалець залишиться на посаді на час розгляду справи у суді.
Нагадаємо, 5 вересня атовець Іван Чайковський на вулиці Січових Стрільців в Івано-Франківську залишив авто поблизу будівлі Пенсійного фонду. До нього підійшли патрульні, попросили документи, сказали, що він порушив правила паркування. Чоловік пояснив, що припаркувався за дорожньою розміткою, а нового знаку не помітив. Представився інвалідом АТО і просив не складати на нього постанову та відпустити. Однак копи папір написали.
До теми. Дмитро Міхалець: «Ми зрозуміли ще на початках – образ селфі-копів треба викорінювати».
Згодом, переглянувши постанову, чоловік виявив, що патрульні вписали не той знак. І наступного дня поїхав до поліції вирішувати питання з керівником патрульних – Дмитром Міхальцем. Після того Чайковський звинуватив Міхальця у брутальному побитті з киданням на підлогу, а той запевнив, що «взяв скаржника під руку, щоб провести, та з його боку був спротив і ескалація конфлікту».
Потім Чайковський написав заяву в прокуратуру, скликали цілу прес-конференцію, на якій висловилися всі. Попри розмови й дискусії, учасники конфлікту руки так і не потиснули. Зустріч завершилася на високих тонах.
12 вересня постанову на Чайковського таки скасували.
Comments are closed.