Кримінал Світ

Суд залишив головного копа Франківська на посаді, попри скаргу прокуратури

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Прокуратура вимагає у суді, аби керівника патрульної поліції міста Дмитра Міхальця таки відсторонили від посади на час слідства та суду – на два місяці.

У понеділок, 14 листопада, в апеляційному суді оскаржували рішення міського суду, згідно з яким клопотання прокуратури відхилили, а Міхальця залишили керувати патрульною поліцією Івано-Франківська.

Зауважимо, засідання вже двічі переносили через відсутність адвоката Міхальця.

15034299_899509390180611_309030200_o

До темиСуд відпустив головного копа Франківська під особисте зобов’язання.

На думку прокурора Богдана Бурака, рішення Івано-Франківського суду є незаконним.

”Потрібно допитати патрульних і провести слідчий експеримент. А Міхалець, займаючи посаду їхнього керівника, матиме на них вплив, – вважає Бурак. – Перебування Міхальця на посаді матиме психологічний вплив на потерпілого”.

Адвокати потерпілого Івана Чайковського заяву прокуратури підтримали. Вказують на те, що Міхалець може затягувати справу – до прикладу, знову поїде у службове відрядження.

Однак Дмитро Міхалець заявив, що про своє відрядження попереджав.

”Так, я був у відрядженні, про це попередив прокурора, – сказав у суді Міхалець. – Пана Івана (потерпілого Чайковського, – Авт.) бачу кожного дня в управлінні, вітаюся з ним, бажаю здоров’я. Тиснути на нього не збираюсь. Для мене моя робота є дуже цінною. А ще я один утримую свою дружину, яка сьогодні перебуває на останньому місяці вагітності. Якщо мене відсторонять, то я не зможу знімати квартиру і мені доведеться покинути Івано-Франківськ”.

Захисник Міхальця Ігор Кукушкін наголосив, що у прокурора Бурака немає доказів щодо “тиску через підлеглих”.

Однак прокурор Богдан Бурак наполягав на своєму.

”Прошу ухвалу міського суду скасувати, оскільки вона не відповідає фактичним вимогам справи і нормам кримінального провадження”, – додав він.

Врешті суд відхилив апеляційну скаргу прокуратури – тож Міхалець залишиться на посаді на час розгляду справи у суді.

Нагадаємо, 5 вересня атовець Іван Чайковський на вулиці Січових Стрільців в Івано-Франківську залишив авто поблизу будівлі Пенсійного фонду. До нього підійшли патрульні, попросили документи, сказали, що він порушив правила паркування. Чоловік пояснив, що припаркувався за дорожньою розміткою, а нового знаку не помітив. Представився інвалідом АТО і просив не складати на нього постанову та відпустити. Однак копи папір написали.

До теми. Дмитро Міхалець: «Ми зрозуміли ще на початках – образ селфі-копів треба викорінювати».

Згодом, переглянувши постанову, чоловік виявив, що патрульні вписали не той знак. І наступного дня поїхав до поліції вирішувати питання з керівником патрульних – Дмитром Міхальцем. Після того Чайковський звинуватив Міхальця у брутальному побитті з киданням на підлогу, а той запевнив, що «взяв скаржника під руку, щоб провести, та з його боку був спротив і ескалація конфлікту».

Потім Чайковський написав заяву в прокуратуру, скликали цілу прес-конференцію, на якій висловилися всі. Попри розмови й дискусії, учасники конфлікту руки так і не потиснули. Зустріч завершилася на високих тонах.

12 вересня постанову на Чайковського таки скасували.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.